Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Miejsc dla foodtrucków jest w parku kulturowym tylko osiem

Facebook

Właściciele foodtrucków będą się bili o miejsca w centrum Wrocławia. Magistrat w zeszłym roku przegłosował, że modne ostatnio ciężarówki w jedzeniem będą mogły parkować w tzw. parku kulturowym – czyli na Starym Mieście. Ale tylko w kilku miejscach. Teraz znamy już zasady, na jakich mobilna gastronomia będzie mogła ustawiać się na należących do gminy gruntach.

fot. condesign / pixabay.com

Urzędnicy spodziewają się ogromnego zainteresowania. Przeprowadzą więc losowanie. Żeby wziąć w nim udział trzeba będzie najpierw złożyć wniosek do magistratu. A potem osobiście stawić się w urzędzie. Specjalna komisja będzie wyczytywała nazwiska przedsiębiorców, którzy będą kolejno ciągnąć losy. Kto wyciągnie pełny los – wygrywa upatrzone miejsce i może podpisać roczną umowę z magistratem.

Trzeba pamiętać, że wygląd auta będzie musiał być skonsultowany z miejskim plastykiem. Właściciele foodtrucków muszą też wziąć pod uwagę listę produktów, które mogą sprzedawać w określonych miejscach. Na przykład na ul. Boże Ciało nie będzie można sprzedawać lodów. Ale mile widziane są zapiekanki, tosty, hamburgery i wata cukrowa.

Wnioski można składać do Biura Rozwoju Gospodarczego przy ul. Zapolskiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj