Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Mieszkańcy „trzonolinowca” zostaną bez dachu nad głową? Złe wiadomości po ekspertyzie budynku

Facebook

Mieszkańcy kilkudziesięciu lokali wrocławskiego modernistycznego bloku, zwanego "trzonolinowcem", powinny według wydanej ekspertyzy "jak najszybciej opuścić budynek". Z powodu złego stanu technicznego powinien zostać opracowany projekt naprawy lub rozbiórka budynku – wynika z ekspertyzy.

/fot. Piotr Karpiewski/

Mieszkańcy „trzonolinowca” zostali poinformowani o wynikach ekspertyzy przez zarządcę bloku w piśmie z 24 lipca. Ekspertyza został zlecona przez wspólnotę mieszkaniową, po tym, jak w styczniu tego roku nakazał jej sporządzenie Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

W ekspertyzie wskazano m.in. „jak najszybciej opróżnić budynek, ewakuując pozostający w nim mieszkańców, zabezpieczyć teren, opracować projekt naprawy lub rozbiórki budynku”.

Zarządca nieruchomości poinformował mieszkańców, że ekspertyza zostanie przekazana do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Ten urząd może wydać kolejną decyzję nakazową, włącznie z obowiązkiem wykwaterowania lokali w budynku.

Zarządca nieruchomość zwołał na najbliższy poniedziałek zebranie wspólnoty mieszkaniowej w tej sprawie. W lokalnych media mieszkańcy „trzonolinowca” podkreślili, że nie spodziewali się, że ekspertyza wskaże na „radykalne rozwiązania” i nakaz opuszczenia mieszkań.

„Trzonolinowiec” to modernistyczny budynek, który powstał w latach 1961-1967 przy ul. Kościuszki we Wrocławiu. Blok ma 12 kondygnacji, są w nim 44 mieszkania. Podstawą konstrukcji budynku jest żelbetonowy trzony, na którym osadzono stropy na stalowych linach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024