Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Mieszkańcy Wrocławia będą segregować bioodpady

Facebook

Od 16 maja ruszy zbiórka bioodpadów w rejonie Starego Miasta i Śródmieścia. To pierwszy krok do segregowania bioodpadów w całym Wrocławiu. Następne w kolejce jest Psie Pole, później Krzyki i na końcu Fabryczna.

Zmienia się także wykonawca odbierający odpady. Nowy wykonawca oznacza również wymianę wszystkich pojemników na nowe. Zaczęto już podstawiać nowe pojemniki na wszystkie frakcje, w tym na bioodpady. Łącznie będzie ich około 28 500 szt…

Tłumaczy Dorota Witkowska – rzecznik prasowy spółki Eko-System

Mieszkańcy Starego Miasta i Śródmieścia zostaną wyposażeni w oznaczone kolorem brązowym pojemniki na bioodpady. Dostaną też materiały informujące o zasadach zbierania bioodpadów oraz harmonogram ich odbioru.

MAPKA:

A co powinniśmy wrzucać do śmietnika przeznaczonego na bioodpady?


Gmina Wrocław ma ustawowy obowiązek wprowadzenia zbiórki bioodpadów. Jak tłumaczy Witkowska – „Nie jest to pomysł gminny. To pomysł ustawodawcy, który wdraża zalecenia unijne…”

Nieruchomości położone w rejonie Starego Miasta i Śródmieścia są pierwszymi na których zacznie obowiązywać selektywna zbiórka bioodpadów. Od października cały Wrocław będzie segregował bioodpady.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj