Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Most Sikorskiego zamknięty dla tramwajów. „0P” i „14” omijają m.in. pl. Jana Pawła II

Facebook

"14" i "0P" jeżdżą objazdami. Po wczorajszym wypadku poważnie uszkodzony został most Sikorskiego i tramwaje muszą przez to omijać niektóre swoje przystanki – m.in. plac Jana Pawła II. Damian Zdancewicz zna szczegóły objazdu, wie też, co zostało uszkodzone:

Czternastka w kierunku Osobowic i prawa zerówka do Nadodrza nie stają ani na placu Jana Pawła II, ani na placu Orląt Lwowskich. Omijają też przystanek Dmowskiego na ul. Jagiełly. Zamiast tego zjeżdżają ze swoich tras już na pl. Legionów skręcając w ulicę Sądową, a potem Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, Nowym Światem i mostem Pomorskim kierują się w stronę placu Staszica. Taka trasa będzie obowiązywała do odwołania.

 

Jak informuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, doszło do uszkodzenia konstrukcji nośnej mostu Sikorskiego. Chodzi konkretnie o element dźwigara, który został wygięty, a w jednym miejscu – pękł. Teraz służby miejskie muszą na nowo przeliczyć nośność przeprawy i opracować projekt wymiany tego elementu. Dopiero wtedy mogą zabrać się za naprawę – ale zrobią to niezwłocznie. Jest jednak za wcześnie żeby wskazać, kiedy to dokładnie się stanie.

 

W drugą stronę ruch jest normalny. 24 do FAT i 0L z Nadodrza do dw. głównego jeżdżą zwykłą trasą.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024