Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

MPK zachęca – zostań superbohaterem

Facebook

Nie trzeba być ugryzionym przez zmutowane zwierzę, żeby zostać superbohaterem. Wystarczy po prostu całkiem zwyczajnego zwierzaka… przygarnąć. Rozpoczęła się kolejna edycja kampanii, w której wrocławskie schronisko dla zwierząt i Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne przekonują, że warto odmienić życie pieska lub kotka.

Grupa młodych filmowców nagrała krótki spot zachęcający do tego, a MPK i Kino Nowe Horyzonty będą go wyświetlały na swoich ekranach:

– wyjaśnia rzeczniczka schroniska, Aleksandra Cukier.

To już drugi raz, gdy schronisko i przewoźnik będą ze sobą współpracować:

– opowiada Agnieszka Korzeniowska z MPK Wrocław i dodaje, że wtedy kampania okazała się wielkim sukcesem. W pasażerach wzbudziła bardzo ciepłe odczucia. I rzeczywiście przełożyła się na zainteresowanie starszymi pieskami.

Spółka bardzo chętnie angażuje się w pomoc zwierzętom, są one też mile widziane w autobusach firmy, zaznacza Korzeniowska:

Trzeba tylko pamiętać o podstawowych zasadach: pies musi mieć kaganiec, smycz i książeczkę szczepień. Jeżeli jest duży, kasujemy za niego bilet ulgowy – ale to akurat ma się zmienić od 1 grudnia. Zwierzaki od tej daty mają podróżować za darmo.

Gwiazdą spotu jest przesympatyczny pies Drops. A rolę ratującego go z opresji herosa zagrał Arkadiusz Nowicki, jego współwłaściciel:

Termin rozpoczęcia kampanii nie jest przypadkowy, zaznacza Agnieszka Cukier z wrocławskiego schroniska:

W placówce pozostaje w tym momencie 160 psiaków i około 170 kotów.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2022