Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nie będzie torów na al. Słowackiego? TUMW: „Przystanek pod Galerią Dominikańską potrzebuje objazdu”

Facebook

Rozbudowa sieci tramwajowej w centrum – pod znakiem zapytania. Społecznicy dotarli do dokumentów dotyczących przebudowy alei Słowackiego, z których może wynikać, że magistrat ostatecznie zrezygnuje z budowy torowiska na tyłach hotelu OVO i Galerii Dominikańskiej. Miało ono odciążyć blokujący się przystanek na ul. Oławskiej.

Sprawa jest tym bardziej kontrowersyjna, że urzędnicy wcześniej w innych dokumentach sami przekonywali, że budowa linii omijającej Oławską jest niezbędna. I te dokumenty są wciąż obowiązujące…

– mówi prezes Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia Przemysław Filar.

 

Alternatywa dla torów przy Oławskiej jest potrzebna. Dlaczego? Bo to właśnie na tak dużych węzłach jak ten wrocławskie tramwaje łapią najwięcej opóźnień:

– mówi wiceprezes TUMW Piotr Szymański. „Galeria Dominikańska” jest przykładem takiego węzła, gdzie zbiega się praktycznie większość wrocławskich linii tramwajowych:

 

Społecznikom trudno pojąć, dlaczego miasto chce się wycofać z próby rozwiązania problemu, który samo wcześniej zauważyło i dobrze opisało:

-mówi Filar.

A co na to magistrat? Niestety, mimo rozmów telefonicznych i korespondencji mailowej nie udało nam się od urzędników uzyskać informacji, czemu dokumenty do których dotarli społecznicy nie przewidują budowy torów na al. Słowackiego. I czy faktycznie oznacza to, że mieszkańcy będą skazani na stanie w tramwajowych korkach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 marca 2023