Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nowa atrakcja przyrodnicza powstanie w okolicach Wrocławia

Facebook

W przyszłym roku mieszkańcy Wrocławia zyskają dodatkową atrakcję na weekend. W filii wrocławskiego Ogrodu Botanicznego w Wojsławicach powstanie Polski Ogród Milenijny. Znajdzie się w nim ponad 1000 gatunków roślin, które będą cieszyć oczy turystów i posłużą Uniwersytetowi Wrocławskiemu do badań naukowych.

Projekt powstanie między innymi dzięki dofinansowaniu od Zarządu Województwa Dolnośląskiego – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Pieczę nad projektem będzie sprawować dyrektor Ogrodu Botanicznego profesor Tomasz Nowak, który specjalizuje się w odnawianiu zapomnianych gatunków roślin – mówi rektor Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Adam Jezierski.

W Wojsławicach znajdzie się wiele polskich odmian, z których powinniśmy być dumni – mówi dyrektor Ogrodu Botanicznego prof. Tomasz Nowak.

Co konkretnie będzie można zobaczyć w Wojsławicach?

Do arboretum w Wojsławicach warto wybrać się już teraz. To tylko godzina drogi samochodem z Wrocławia, a można tam zobaczyć ponad cztery tysiące gatunków samych drzew. Za bilet zapłacicie nie więcej niż piętnaście złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023