Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nowe boisko do piłki nożnej na wrocławskim Gaju

Facebook

Dziś (10.05.) nastąpi oficjalne otwarcie Orlika w Parku Słonecznym, uświetnione turniejem piłkarskim o Puchar Prezydenta Wrocławia.

O boisko z prawdziwego zdarzenia mieszkańcy ulicy orzechowej walczyli kilka lat. Budowa ruszyła w październiku ubiegłego roku, a na początku marca obiekt pozytywnie przeszedł odbiór techniczny. To pełnowymiarowe, ogrodzone boisko do piłki nożnej ze sztuczną murawą. Posiada nowoczesny system oświetlania, dzięki czemu można z niego korzystać również po zmroku. Mieszkańcy korzystają z niego już od ponad miesiąca, ale oficjalne otwarcie nastąpi dziś późnym popołudniem. O godzinie 17:00 rozpocznie się tam turniej o puchar prezydenta Wrocławia dla dzieci z rocznika 2003 i młodszych. Zagrają w nim między innymi drużyny młodzieżowe Śląska i Parasola Wrocław, a nagrody zwycięzcom wręczy prezydent Rafał Dutkiewicz.

Boisko zarządzane przez Młodzieżowe Centrum Sportu jest do dyspozycji mieszkańców całkowicie za darmo. Będą na nim trenować dzieci ze szkoły podstawowej numer 90, gimnazjum nr 25 oraz zawodnicy klubu Silesia Gaj.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj