Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Nowy ambulans specjalistyczny dla Centrum Medycyny Ratunkowej

Facebook

Dolnośląski Szpital Specjalistyczny imienia Tadeusza Marciniaka otrzymał nowy ambulans specjalistyczny. Pojazd został zakupiony dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

fot. mat. prasowe

Kosz takiej kartki to 620 tysięcy złotych, dofinansowanie wynosiło aż 520 tysięcy złotych. Nowa karetka wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, pozwala transportować pacjentów, szczególnie tych w stanach zagrożenia życia w komfortowych i bezpiecznych warunkach.

To bardzo dobry i potrzebny nabytek. Karetka, potocznie nazywana „eską” na pewno usprawni pracę naszego oddziału i ruch pacjentów, a zwłaszcza przekazywanie chorych do innych placówek medycznych, ośrodków opieki oraz do domu. Do tej pory Szpitalny Oddział Ratunkowy nie dysponował własnym transportem. Pozyskanie ambulansu specjalistycznego zwiększy zakres usług medycznych szpitala- mówi zastępca lekarza kierującego Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym w szpitalu imienia Marciniaka.

Swojej radości nie skrywał Jarosław Obremski, wojewoda dolnośląski:

Bardzo się cieszę, że szpital im. Marciniaka otrzymał nową specjalistyczną karetkę „S” z najnowocześniejszym sprzętem medycznym. Było to możliwe dzięki dużemu dofinansowaniu ze środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Szpital im. Marciniaka to jedna z kluczowych placówek medycznych na mapie naszego województwa i jako jeden z czterech szpitali we Wrocławiu posiada oddział ratunkowy SOR, gdzie pacjenci mogą uzyskać pomoc w stanach nagłego zagrożenia zdrowotnego. Tym bardziej, nowy ambulans to niezbędna inwestycja w bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska. Niech jak najszybciej rusza w drogę niosąc pomoc wszystkim pacjentom!

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj