StartWiadomości Wiadomości dnia

Od roku Wrocław ma miejskiego koordynatora projektów związanych z rzekami. Sprawdziliśmy, jak mu idzie?

Mówi miejski koordynator ds. rzek, Piotr Misiak.

Rok temu nowy urzędnik stwierdził, że Wrocław potrzebuje przede wszystkim spójniej strategii rozwoju terenów nad rzekami i na tym się przede wszystkim skupi. A co z bardziej przyziemnymi problemami bywalców terenów przy Odrze czy Oławie – jak np. wspomniane wcześniej chaszcze nad brzegami? Czy udało się je rozwiązać?

– zapewnia Misiak. A jakie plany na kolejne miesiące? Najbliżej realizacji – bo już za nieco ponad dwa tygodnie (22.04.) jest święto naszej największej wrocławskiej rzeki:

– zachęca koordynator ds. rzek. Impreza odbędzie się 22 kwietnia. Pewnie Wam o niej jeszcze do tego czasu nie raz przypomnimy w Radiu GRA.

Jeżeli chodzi o bardziej długofalowe cele – Piotr Misiak chciałby, żeby Wrocławski Węzeł Wodny był żeglowny przez cały rok:

Będą także nowe standardy jeżeli chodzi o rozpatrywanie wniosków o dzierżawę terenów przy wodzie i zajęcie lustra wody. Do tej pory bowiem tego typu formalności były niezwykle kłopotliwe. A to z m.in. powodu mnogości podmiotów odpowiedzialnych za rzekę i nadrzeczne tereny.

Zostaw komentarz