Radio Gra Wrocław

Oficjalnie: Tommaso Guercio nowym piłkarzem Śląska Wrocław

Nowym zawodnikiem Śląska Wrocław został Tommaso Guercio. 18-letni polski obrońca przeniósł się z Interu Mediolan do Wrocławia na zasadzie transferu definitywnego.

/fot. Dawid Antecki/slaskwroclaw.pl

18-letni obrońca przeniósł się z Interu Mediolan do Wrocławia na zasadzie transferu definitywnego. Guercio związał się z Trójkolorowymi kontraktem do czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejne 2 lata.

Choć urodzony i wychowany we Włoszech, Tommaso Guercio jest młodzieżowym reprezentantem Polski. Przeszedł już przez cztery szczeble młodzieżowe, a aktualnie występuje dla kadry do lat 19. Na koncie posiada również występy na Mistrzostwach Europy U17. Jego matka jest Polką, a sam Tommaso postanowił wybrać reprezentowanie Polski, zamiast Włoch.

Tommaso do Śląska trafia z Interu Mediolan, którego jest wychowankiem. Do tej pory występował w młodzieżowych strukturach Nerazzurri, choć w tym sezonie udało mu się raz pojawić w kadrze meczowej dorosłej drużyny na mecz Serie A przeciwko Cagliari.

Transfer na linii Inter-Śląsk to na pewno nie jest codzienność, więc jesteśmy zadowoleni, że młodzieżowy reprezentant Polski zamienił lidera Serie A na lidera PKO Ekstraklasy. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że Tommasowi nie było łatwo przebić się do pierwszego zespołu Interu, w Śląsku też nie będzie to proste, ale ma wszelkie predyspozycje, by rozwijać się i wzmocnić naszą drużynę

– mówi Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław.

Guercio jest bardzo młodym zawodnikiem, urodzonym w 2005 roku, co oczywiście daje trenerowi Magierze większą możliwość manewrów na pozycji młodzieżowca.

Tommaso będzie świetnym wzmocnieniem kadry. Jest to młody środkowy obrońca, choć może również występować na prawym boku obrony. Wiążemy z nim wielkie nadzieje. Na ten moment będzie zapewne częściej występował w drugiej drużynie, ale w treningu zostanie przydzielony do pierwszego zespołu. Cieszymy się, że Tommaso Guercio zdecydował się wybrać Śląsk i że to właśnie na Wrocław postawił w kontekście dalszego rozwoju

– komentuje dyrektor sportowy Śląska Wrocław, David Balda.

/fot. Dawid Antecki/slaskwroclaw.pl

W Interze spędziłem wiele lat, ten klub mnie ukształtował, ale potrzebowałem zmiany. Wiem, że przede mną dużo pracy, ale cieszę się na nowe wyzwanie i liczę na to, że w Śląsku zacznę łapać minuty w seniorskim futbolu na wysokim poziomie

– mówi Tommaso Guercio.

18-latek w Śląsku będzie występował z numerem 78 na koszulce.

/fot. Dawid Antecki/slaskwroclaw.pl

Guercio to szósty zawodnik, który zasili Śląsk w rundzie wiosennej. Pierwszym, zakontraktowanym jeszcze w listopadzie, był Patryk Klimala, który ze względu na przepisy uprawniony do gry w Ekstraklasie będzie od początku rundy wiosennej. Przed startem obozu przygotowawczego do WKS-u trafili jeszcze Simeon Petrov (środkowy obrońca, 23 lata), Lewuis Pena (skrzydłowy, 19 lat), Mikołaj Tudruj (obrońca, 18 lat), Alen Mustafić (środkowy pomocnik, 24 lata), a teraz witamy we Wrocławiu 18-letniego defensora Tommasa Guercio. Transfery w większości młodych, perspektywicznych zawodników, mają wzmocnić drużynę nie tylko tu i teraz, ale i w kolejnych rundach oraz sezonach.

/fot. Dawid Antecki/slaskwroclaw.pl