Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

OSCARY 2019

Facebook

91 Ceremonia Wręczenia Oscarów została oficjalnie zakończona. „Zimna Wojna” Pawła Pawlikowskiego była nominowana w 3 kategoriach, za : najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsze zdjęcia dla Łukasza Żala i najlepszą reżyserię dla Pawła Pawlikowskiego. Niestety nie udało się nam zdobyć żadnej ze statuetek, a w każdej z wymienonych kategorii zwyciężył film „Roma”.

Statuetkę za najlepszy film otrzymał „Green Book”, najlepszym aktorem został Rami Malek, który wcielił się w rolę Freddiego Mercury`ego w filmie Bohemian Rhapsody, a aktorką Olivia Colman za rolę Królowej Anny w Faworycie.

Sama gala natomiast tym razem odbyła się bez udziału prowadzących.

Mówi Stanisław Abramik – Programer w Kinie Nowe Horyzonty

Naszej reporterce udało się porozmawiać po transmisji gali w kinie Nowe Horyzonty z krytykiem filmowym. Zapytała go jaki moment gali najbardziej zapadł mu w pamięć…

Mimo 3 nominacji ‘Zimnej Wojnie” nie udało się zdobyć żadnej ze statuetek.

Mówi Piotr Czerkawski – Krytyk Filmowy oraz programer w Kinie Nowe Horyzonty

A co o braku statuetek dla ‘Zimnej Wojny” mówią widzowie ?

Najlepszym filmem został ‘Green Book”, a w swojej kategorii pokonał Bohemian Rhapsody, Czarną Panterę, Faworytę, Narodziny Gwiazdy, Rome, Vice oraz Czarne bractwo. BlacKkKlansman.

Mówi Stanisław Abramik – Programer w Kinie Nowe Horyzonty

Za najlepszą piosenkę, statuetkę otrzymały ‘Narodziny Gwiazdy” i „The Shallow”, a za najlepszą muzykę oryginalną film ‘Czarna Pantera”.

Aleksandra Szczerbicka

Aleksandra Szczerbicka

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2020