Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Otwarto nową blisko 2 kilometrową jezdnie na ulicy Kosmonautów

Facebook

Od soboty 14 stycznia otwarto nową blisko 2 kilometrową jezdnie na ulicy Kosmonautów. Tym samym rozpoczęto przebudowę jezdni północnej, po której dotychczas odbywał się ruch samochodowy.

/Wrocławskie Inwestycje

Docelowo na ul. Kosmonautów od ul. Fieldorfa do kąpieliska Glinianki będą dwa pasy ruchu w każdą stronę, a okolicy skrzyżowań możliwości dla kierowców będzie jeszcze więcej.

/fot. fb. Inwestycje we Wrocławiu

Kompleksowa przebudowa ulicy Kosmonautów na tym odcinku jest realizowana w ramach dokończenia obwodnicy Leśnicy. W ramach przebudowy ul. Kosmonautów w pobliżu planowanego szpitala powstała duża pętla autobusowa.

Po stronie południowej nowej jezdni wybudowany został nowy oświetlony chodnik.  Obok pobiegnie droga dla rowerów. Drogę dla rowerów i chodnik zaplanowano także po stronie północnej jezdni. Powstaną one jeszcze w tym roku.

Torowisko docelowo będzie zielone. Wykonawca ułoży na nim rozchodnik po kolejnym podbiciu, które jest zaplanowane w tym roku. Inwestycja jest dofinansowana z Unii Europejskiej. Jej koszt to ponad 181 milionów złotych. Planowane zakończenie budowy na ul. Kosmonautów to trzeci kwartał 2023 roku.

/fot. fb. Inwestycje we Wrocławiu

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj