Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Otworzą kolejne fragmenty drogi nad morze. Jeszcze w te wakacje!

Facebook

Szybciej nad morze? To jeszcze nie jest to, o czym marzą kierowcy – ale z pewnością będzie lepiej. Jeszcze w te wakacje drogowcy do użytku oddadzą kolejne fragmenty trasy ekspresowej S-3.

Droga wciąż jest w budowie, ale udało się ukończyć jej fragmenty leżące najbliżej autostrady A-4, którą do nowej trasy możemy dotrzeć od strony stolicy województwa.

Od kilku tygodni czynny jest już fragment od węzła Legnica Południe (który łączy nową ekspresówkę z autostradą) do skrzyżowania Legnica Zachód, gdzie trasa S-3 zbiega się z drogą krajową numer 94. Na kolejnych fragmentach ruch odbywa się po jednej nitce, ale właśnie zakończyły się prace budowlane i trwają odbiory. Wkrótce uda się oddać do ruchu najpierw odcinek Legnica ZachódLubin Południe, a potem Lubin PołudnieLubin Północ, pozwalający na ominięcie tej miejscowości. To stanie się jeszcze na przełomie czerwca i lipca.

Niestety, radość nie jest pełna. Nie znamy wciąż  bowiem terminu otwarcia dalszego odcinka – z Lubina do Kaźmierzowa koło Polkowic. Tutaj prace opóźniły się z powodu kłopotów z wykonawcami.

Trasa S-3 powiedzie od czeskiej granicy w Lubawce aż po Świnoujście. Jej całość ma być gotowa w 2021 roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj