Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Pierwsze podsumowanie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego

Facebook

Mieszkańcy śródmieścia, Ołbina i placu Grunwaldzkiego, najbardziej aktywni w zgłoszeniach do WBO w tym roku, złożyli 84 wnioski. Najmniej o liczbę zgłoszeń postarali się lokatorzy Kuźnik, Nowego Dworu i Muchoboru Małego, tam powstało tylko 19 projektów.

Urzędnikom udało się spełnić założenie, by w tym roku WBO był „zielony” tzn. cechował się sporą liczbą projektów dotyczących przyrody.

Mówi wicedyrektor biura ds. partycypacji społecznej, Katarzyna Szymczak-Pomianowska. To mniej niż choćby w ubiegłym roku. Czyli rekordu nie ma. Jak zapewnia dyrektor biura ds. partycypacji społecznej Bartłomiej Świerczewski, nie chodzi o jego bicie.

Tegoroczna edycja nie była zaskakująca dla urzędników. Jest pełno zjawisk, które powtarzają się co roku, tak było i tym razem.

Nowością nie są też projekty zakładające likwidację projektów zrealizowanych rok temu. O takim pomyśle zrobiło się głośno po tym, jak w bazie zgłoszonych wniosków pojawił się taki, który zakłada pozbycie się z ul. Traugutta buspasa, dzięki któremu tramwaje nie muszą tam stać w korkach razem z autami.

Ostateczną listę poddanych pod głosowanie projektów poznamy natomiast dopiero we wrześniu, gdy zbieranie głosów ruszy. Teraz bedzie etap konsultacji, wstępnej oceny i poprawiania projektów, które mogłyby być nieco lepsze.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj