Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Plenerowe studio radia GRA: ulica świętego Mikołaja bez tajemnic

Facebook

Dzisiaj plenerowe studio Radia GRA stoi na Starym Mieście. Naszych reporterów możecie spotkać na rogu ulic św. Mikołaja i Nowy Świat. Czyli w samym sercu Wrocławia, gdzie mieszają się ze sobą tłumy mieszkańców, pracowników licznych biurowców i turystów.

Wrocławskie Stare Miasto słynie ze świetnej gastronomii. Ale czy gdzieś możemy zjeść dobrą WROCŁAWSKĄ kuchnię? Na to pytanie odpowiada nam menedżer restauracji Korba, Rafał Pac:

Tylko jak poradzić sobie z taką mieszanką gości – przyjezdnych, pracujących i okolicznych mieszkańców? Przecież każdy ma inne oczekiwania!

– mówi Rafał Pac.

Ulica św. Mikołaja jest wyjątkowa. Na tyle, że – jako jedna z nielicznych we Wrocławiu – obchodzi co roku swoje święto!

– opowiadały Zofia Sławczewa i Anna Nawara z Towarzystwa Miłośników Wrocławia. Ul. św. Mikołaja swojego charakteru nabierała dosłownie przez WIEKI:

– wyjaśniała Zofia Sławczewa z Towarzystwa Miłośników Wrocławia. Idąc ulicą św. Mikołaja, która swój początek bierze tuż przy Rynku, jest na czym zawiesić oko:

– przekonuje Anna Nawara z TMW. Z ciekawych zabytków warto zwrócić uwagę także ten na drugim końcu ulicy. Mieści się tam cerkiew katedralna Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lipca 2020