Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Po raz 13-sty Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Wrocławia!

Facebook

Tradycyjnie 6 stycznia, niemal 200 aktorów, przebranych za różne postacie – zaczynając od Trzech Króli, po anioły i pastuszków, przejdzie swoją tradycyjną trasą, aż do wrocławskiego rynku. Koniecznie sprawdźcie szczegóły!

/fot. Tomasz Walków/wroclaw.pl

Orszak Trzech Króli – co nowego?

W tym roku na Orszaku Trzech Króli pojawi się kilka nowych postaci. Będzie to między innymi św. Franciszek – gdyż właśnie mija 800 lat, kiedy patron zwierząt i ubogich, zbudował pierwszą w historii szopkę betlejemską. Wraz z paradą przejdzie także błogosławiona Rodzina Ulmów. Józef i Wiktoria Ulmowie wraz z sześciorgiem dzieci (Stanisławą, Barbarą, Władysławem, Franciszkiem, Antonim, Marią) mieszkali we wsi Markowa koło Łańcuta i prowadzili gospodarstwo w którym przez kilka lat ukrywali na swoim poddaszu rodziny żydowskie. Swój bohaterski czyn przepłacili życiem.

Trzecią nową postacią w orszaku będzie Mały Dobosz – chłopiec grający na bębenku, idący obok Gwiazdora. Tradycyjnie pojawi się również Wrocławski Latarnik, który na co dzień rozświetla latarnie na Ostrowie Tumskim.

Gdzie rozpocznie się parada?

Orszak Trzech Króli wyruszy w sobotę (6 stycznia) o godz. 12:30 z Ostrowa Tumskiego, następnie przejdzie ulicą Św. Jadwigi, przez Most Piaskowy, ulicę Piaskową, Św. Katarzyny, Wita Stwosza, aż do rynku, gdzie tradycyjnie odbędzie finał parady i koncert.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj