Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Polacy szykują się na Tokio 2021. Oliwia Jabłońska opowiada o swoich przygotowaniach.

Facebook

Sportowcy muszę czekać kolejny rok na Igrzyska Olimpijskie, które ze względu na epidemię koronawirusa zostały przesunięte. Obecnie przygotowują się do zmagań w Tokio w 2021 roku, ale wielu z nich nadal nie wie, czy uzyska kwalifikację na tę imprezę.

Na zdjęciu Oliwia Jabłońska - srebrna i brązowa medalistka paraolimpijska
Na zdjęciu Oliwia Jabłońska - srebrna i brązowa medalistka paraolimpijska

Ze względu na szerzącą się pandemię koronawirusa, razem z Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio (23 lipca – 8 sierpnia 2021), zostały przełożone Igrzyska Paraolimpijskie. Odbędą się w terminie 24 sierpnia – 5 września 2021 roku.

Swojego wyjazdu jest już pewna Oliwia Jabłońska – pływaczka, srebrna i brązowa medalistka paraolimpijska. Opowiedział nam o swoich przygotowaniach podczas pandemii.

Mówi Oliwia Jabłońska – pływaczka, która minimum na igrzyska osiągnęła już we wrześniu ubiegłego roku, gdy zwyciężyła na Mistrzostwach Świata w Londynie w finale 400 metrów stylem dowolnym.

Pandemia koronawirusa zmieniła życie każdego z nas. Sportowcy całkowicie odmienili swoje treningi. Z podobnym problem zmagała się Oliwa ponieważ baseny zostały zamknięte. W szczytowym czasie rządowych obostrzeń trenowała w domu…

Oliwia Jabłońska na pewno pojedzie na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio. Swój udział zapewniła sobie w ubiegłym roku. We wrześniu zwyciężyła na Mistrzostwach Świata w Londynie w finale 400 metrów stylem dowolnym. Pandemia koronawirusa sprawiła jednak, że inni sportowcy mają utrudnione zadanie zakwalifikowania się na imprezę w Japonii…

CAŁA ROZMOWA:

Oliwia w wieku 15 lat z Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie przywiozła srebrny medal. Od tamtej pory kibice pokładają w niej wielkie nadzieje. Jak sama podkreśla jej celem jest olimpijskie złoto, a życie bez pływania nie potrafi sobie wyobrazić.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj