Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ponad 2 miliony złotych dla organizacji pozarządowych!

Facebook

Jeszcze w tym miesiącu Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłosi otwarty konkurs, będzie on skierowany do osób w obszarze kultury na zadania zarówno wieloletnie, jak i jednoroczne. To odpowiedź na głos dolnośląskich środowisk artystycznych i twórczych.

/Zarząd Województwa Dolnośląskiego

Szczegóły konkursu

Konkurs dla organizacji pozarządowych w obszarze kultury rozpocznie się w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Wnioski będzie można składać do 15 grudnia, wyłącznie w wersji elektronicznej, poprzez specjalny generator. Posiada on również szereg rozbudowanych funkcji. Wnioskodawca będzie mógł nadpisywać i zapisywać swój formularz. System został zaprojektowany tak, że automatycznie będzie wykluczał błędy formalne. Dostępny będzie również instruktaż.

Zaczynałem swoją zawodową aktywność od pracy w organizacjach pozarządowych. Z doświadczenia wiem, że tworzą je bardzo kreatywni, pełni pasji i zaangażowania ludzie. Czasem w organizacji bardzo ciekawych wydarzeń blokuje ich jednak obowiązek rozliczenia i zamknięcia działań w roku budżetowym, dlatego wyszedłem z inicjatywą, aby otwarty konkurs ofert w dziedzinie kultury umożliwiał zadania realizowane w perspektywie wieloletniej- mówi Krzysztof Maj, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego

Na jakie dotacje możemy liczyć?

Na realizację zadań wieloletnich Zarząd Województwa Dolnośląskiego planuje przeznaczyć środki finansowe w formie dotacji w wysokości prawie 2 milionów złotych- po 600 tysięcy w każdym roku, 2023-2025. W listopadowym konkursie przewidziano także odrębną pulę środków na dotychczasowe projekty jednoroczne w wysokości 800 tysięcy złotych.

Zależy nam na tym, aby zachęcić do realizacji zadań wieloletnich, zarówno organizatorów wydarzeń o charakterze cyklicznym, jak i inicjatyw, które nie odbywają się co roku, ale wymagają stabilnego długofalowego procesowania – dialog  artystów i lokalnych aktywistów społecznych, wymiana umiejętności, wspólne budowanie działań kulturalnych w regionie wymagają czasu, zaufania i wzajemnego poznania. Otworzenie się na tego rodzaju myślenie, to według mnie ogromna wartość tego konkursu- komentuje Olga Chrebor, Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu.

Oprócz wspomnianych projektów artystycznych, w konkursie będzie można realizować zadania z zakresu animacji kulturalnej „Z kulturą na TY”, powstał także specjalny priorytet regionalny #MOJEDOLNOŚLĄSKIE. Co jest dumą Dolnego Śląska? Jak mieszkańcy tego okręgu chcieliby poznawać swój region? Okaże się już niedługo, wraz ze styczniowym wyborem ofert.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024