Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie. Bezpłatne domowe badanie KTG [artykuł sponsorowany]

Facebook

Powiat Wrocławski z sukcesem realizuje działania z zakresu promocji i ochrony zdrowia. Jednym z nich jest przeprowadzony w 2022 r. pilotażowy program KTG dla przyszłych mam, monitorujący kondycję płodu w trzecim trymestrze ciąży.

/materiały prasowa

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom oraz mając na uwadze ogromne zainteresowanie oraz to, że przeprowadzony w ubiegłym roku pilotaż związany ze zdalną usługą KTG zapewnił komfort i bezpieczeństwo kobietom w ciąży i ich pociechom, Zarząd Powiatu Wrocławskiego zdecydował o kontynuacji powyższych działań w postaci programu, który przewidziany jest dla 110 kobiet w ciąży

– mówi Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki.

/materiały prasowa

Kardiotokografią nazywamy równoczesną rejestrację czynności serca płodu (FHR- fetal heart rate) oraz czynności skurczowe macicy. To jedno z najważniejszych badań dla dziecka i kobiet w ciąży, dzięki czemu można kontrolować stan dziecka i pojawiające się skurcze, a także wzajemną zależność obu parametrów.

/materiały prasowa

Co do przydatności tego badania nikogo chyba nie trzeba przekonywać. Dzięki zdalnej opiece KTG lekarze obserwują dobrostan dziecka, a także kobiety w trakcie ciąży.  I właśnie teraz kolejny raz dajemy przyszłym mamom taką możliwość. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszego programu

– dodaje Wicestarosta Andrzej Szawan.

Zatem jeśli jesteś: w ciąży pojedynczej, w co najmniej 34 – tym tygodniu ciąży; zamieszkujesz teren powiatu wrocławskiego – zarejestruj się pod numerem telefonu:

  • 22 308 03 00 lub 71 722 18 04 od poniedziałku do piątku od 8:00 do 15:30 lub pod adresem powiatwroclawski@carebits.pl

Pierwszeństwo w programie mają kobiety z ciążą z powikłaniami np. cukrzyca, nadciśnienie itp.

Program zakłada: wypożyczenie przenośnego aparatu KTG; analizę i interpretację (opis) zarejestrowanego zapisu usługi KTG wykonanego w warunkach domowych przy użyciu w/w aparatu KTG i przesłanie zdalnie do całodobowego Centrum Monitoringu Położniczego.

Zapewniona będzie kliniczna jakość zapisów badań w domu oraz możliwość wykonania całodobowo, przez 7 dni w tygodniu, w tym również w dni świąteczne wykonania telemedycznego KTG przez uczestniczki programu oraz analizowanie zapisów badań i interpretację wyników KTG całodobowo przez 7 dni w tygodniu.

/materiały prasowa

W przypadku stwierdzonych nieprawidłowości wyników badań wykonanych całodobowo kobieta jest niezwłocznie informowana telefonicznie przez pracownika Centrum Monitoringu Położniczego o wyniku usługi i dalszych krokach postępowania.

Urządzenia do telemedycznego KTG przekazywane kobietom  spełniają wszelkie wymogi określone przepisami prawa UE i posiadają odpowiednie zgody i certyfikaty bezpieczeństwa UE w zakresie dopuszczającym je do użytku i są narzędziem wspomagającym proces opieki prenatalnej (nie zwalnia to kobiety ciężarnej z obowiązku pozostawania w trakcie ciąży pod opieką wykwalifikowanego personelu medycznego).

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z projektu Powiatu Wrocławskiego wszystkie zainteresowane przyszłe mamy.

/materiały prasowa

Program finansowany jest ze środków Powiatu Wrocławskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 czerwca 2023