Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Pracownicy ZUS zasypani pytaniami o przechodzenie na emeryturę

Facebook

Zatrudnieni w dolnośląskich oddziałach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych doradcy mają pełne ręce pracy z rozwiewaniem wątpliwości osób które myślą już o najdłuższych wakacjach życia. Wszystko przez zmiany przepisów, które mają wejść w październiku.

Na emeryturę znów będą mogli przechodzić mężczyźni w wieku 65 lat i o 5 lat młodsze kobiety. Prawie 60% osób, które zwracają się do doradców chce zakończyć karierę zawodową już w tym roku. Pozostali albo chcą wypracować wyższe emerytury – albo jeszcze nie podjęli decyzji.

Stąd Dolnoślązacy często pytają o to, o ile wzrośnie świadczenie jeżeli zdecydują się trochę poczekać. Zwykle rok zwłoki z przejściem na emeryturę pozwala powiększyć wypłatę o 8%, ale jaka to dokładnie będzie suma – zawsze lepiej, by policzył zatrudniony w ZUS-ie doradca.

Często pojawiają się też pytania o to, jak złożyć wniosek o emeryturę i jakie dokumenty są potrzebne. Warto wiedzieć, że ZUS nie przyznaje emerytury z urzędu – trzeba się o nią postarać. Nowe przepisy nikogo też nie zmuszają do przechodzenia na emeryturę. Dają za to takie prawo. Im dłużej jednak pracujemy – tym większą wypłatą będziemy się mogli cieszyć.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023