Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Protest rolników we Wrocławiu zakończony. Rolnicy się rozjeżdżają

Facebook

Protest rolników został rozwiązany. Powodem szereg incydentów do których doszło przed siedzibą Parlamentu Europejskiego. Protestujący obrzucili budynek jajkami i odpalili race.

protest
/fot. Paulina Sznajder

Protestujący rolnicy obrzucili jajkami budynek Parlamentu Europejskiego. Odpalili również race i strzelali petardami. Doszło również do podpalenia żywopłotu. Sytuacja wymknęła się spod kontroli i organizator podjął decyzję o rozwiązaniu strajku.

Rolnicy nie zastosowali się jednak do wezwania przez policje i ruszyli spod siedziby Parlamentu Europejskiego pieszo w kierunku placu Społecznego.

Fotorelacja z Protestu Rolników we Wrocławiu

AKTUALIZACJA (11:47)

Zgromadzeni pod Dolnośląskim Urzędem Wojewódzki podpalili opony i słomę. Ten budynek również obrzucono jajkami. Na miejscu obecna jest straż pożarna.

AKTUALIZACJA (12:50) 

Sytuacja z oponami jest już opanowana, ale było naprawdę gorąco.

/fot. Tomasz Hołod/wroclaw.pl

AKTUALIZACJA (14:00)

Na ten moment Most Grunwaldzki zablokowany. Kursują tramwaje. Widoczne lekkie utrudnienia w ruchu drogowym w centrum miasta.

AKTUALIZACJA (14:35)

Część rolników wciąż jest pod Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim, jednak pozostali powoli się rozjeżdżają. Nie ma większych utrudnień. Protest pomału dobiega końca. Jak szacuje nasza reporterka – protestujący nadal są na miejscu, ale widać, że jest ich znacznie mniej.

AKTUALIZACJA (15:13)

Ostatnie osoby zostały przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim. Rolnicy się rozjeżdżają. Protest zakończony.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj