Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Przedsiębiorco! Uważaj na listy od naciągaczy podszywających się pod CEIDG

Facebook

Wracają ostrzeżenia dla przedsiębiorców. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, uważaj na fałszywą korespondencję od naciągaczy podszywających się pod CEIDG. Przypomnijmy: CEIDG to Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej. Temat wraca jak bumerang.

Osoby posiadające wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej cyklicznie otrzymują listy lub maile z nakazem zapłaty kwoty zgodnie z zmianą regulaminu lub z zupełnie innych powodów i tu może być wiele różnych nazw, np. Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczych i Firm. Takie coś nie istnieje, a samo CEIDG nie wysyła takich listów i nie ma dodatkowych opłat za prowadzenie działalności gospodarczej. Pamiętajmy, żeby nie płacić, a jeśli mamy wątpliwości, to zwróćmy się do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, gdzie udzielą nam wszelkich informacji.

Nie jesteśmy bezbronni w walce z naciągaczami – mówi radiu GRA Paweł Petrykowski z policji we Wrocławiu i apelował o ostrożność:

Pierwsze, co musimy zrobić, to dokładnie sprawdzić, z jakim podmiotem mamy do czynienia. Jak przekonuje policjant, to nie takie trudne:

– mówił w radiu GRA Paweł Petrykowski z wrocławskiej policji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 marca 2023