Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Przedstawiamy wakacyjny program Starej Kopalni w Wałbrzychu

Facebook

Wakacje w Starej Kopalni rozpoczęto bardzo solidnym akcentem. Festiwal Twórczej Wyobraźni, Europejskie Dni Archeologii, Piknik Zdrowe Wakacje, czy spacer historyczny z rodziną Hochbergów, to tylko część wydarzeń, które zaproponowano w Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu.

/materiały prasowe/Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia/

Co znalazło się w letniej ofercie Starej Kopalni?

Wśród stałej wakacyjnej oferty, znalazły się gry terenowe, między innymi bezpłatny quest „Górnicza Przygoda”. Ulotkę gry można pobrać w kawiarni Sztygarówka lub poprzez aplikację na telefon Questy-wyprawy odkrywców.

Po raz pierwszy do wakacyjnej oferty dołączono Strefę Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA. Przeniesie ona odwiedzających w świat eksperymentów, majsterkowania i poznawania zasad nauki. Na miejscu będzie również animator, który poprzez zabawę, zadania i warsztaty zaprosi najmłodszych do poznania kopalni.

/materiały prasowe/Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia/

Z kolei dorosłym wrażeń zapewni Nocne Zwiedzanie z pracami górniczymi, gdzie do pracy, uzbrojonych w ekwipunek i przebranych w kombinezony zabierze prawdziwy górnik. Przewodnik na kilka godzin zamieni się w Sztygara, z którym uczestnicy poznają tajniki pracy w kopalni.

Dla grup zorganizowanych kolonii i półkolonii przygotowano Szychtę Fuksów, czyli górniczą zmianę młodych górników, którzy na specjalnie zorganizowanych zajęciach poznają smak pracy pod ziemią.

Będą też warsztaty artystyczne i ceramiczne przygotowane przez działające tu Biuro Wystaw Artystycznych. Dodatkowo Wałbrzyski Ośrodek Kultury zaprosi na wycieczki ze Starej Kopalni do innych ciekawych miejsc wartych zobaczenia w okolicy. W ofercie znajdą się też zajęcia z archeologii czy topografii. To głównie propozycja dla najmłodszych wałbrzyszan, którzy na okres wakacji pozostali w swoich domach.

Stałą ofertę wakacyjnych atrakcji w Starej Kopalni w Wałbrzychu uzupełniają wydarzenia i wystawy. Oprócz czasowych wystaw w galerii sztuki BWA, na miejscu zobaczyć można stałe ekspozycje Muzeum Przemysłu i Techniki. W tym najnowsze – Przetrwały ukryte w ziemi. Skarb groszy praskich oraz Górnicza praca na przedwojennych fotografiach.

Wydarzenia muzyczne i kulturalne

W kopalni nie zabraknie propozycji wydarzeń muzycznych i kulturalnych.  Już w dniach 10-12 lipca trwać będą wydarzenia Festiwalu Góry Literatury. W sobotę 5 sierpnia koncert Kaśki Sochackiej, tydzień później Wałbrzyski Ośrodek Kultury zaprosi na Festiwal Romski, a na zakończenie letnich przygód do Starej Kopalni powraca przerwany przez pandemię festiwal mocnych, ciężkich brzmień – Metal Mine.

Więcej informacji na temat zbliżających się wydarzeń znajdziecie na stronie tutaj.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj