Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Rekordowe lato w Aquaparku we Wrocławiu. Liczby robią wrażenie

Facebook

Latem w Aquaparku działo się sporo. Pojawiły się nowe zjeżdżalnie, sauny i „pływacy”, kształceni między innymi na półkoloniach. W tym czasie wrocławski park wodny odwiedziło 641 966 gości.

/materiały prasowe/Aquapark Wrocław

Wrocławski Park Wodny działa od 15 lat. Te wakacje były jednak rekordowe. Strefa rekreacji wypełniona była po brzegi, a goście korzystali z ulubionych atrakcji: zjeżdżalni, basenu z falą, dziecięcej zatoki z zabawkami, olbrzymiego dmuchanego toru przeszkód na basenie pływackim, terenów zewnętrznych i basenów rekreacyjnych. Przez całe wakacje organizowane były animacje dla dzieci: wodne tatuaże, zabawy z balonami, robienie kolorowych warkoczyków, olbrzymie bańki mydlane itp.

15 lat zabawy

Sezon wakacyjny otwarty został z przytupem. 24 i 25 czerwca na Aqua Summer Party pojawiły się zespół taneczny Samba Art., bębniarze z Pomerania Bloco Show, wielokrotni mistrzowie disco i hip-hopu wrocławski zespół taneczny  3Dance i specjalista od „gorących kobiet” Norbi.

Norbi w wakacyjnym klimacie nad wodą, na leżaczkach, sprawdził się znakomicie. Kolejne tygodnie wakacyjne bogate były w tematyczne weekendy m.in. Szalony weekend z Barbie, gdzie wybieraliśmy Kena i Barbie Aquaparku, zarówno w kategorii dziecięcej, jak i wśród dorosłych

– relacjonuje Aneta Rawecka, dyrektor marketingu w Aquaparku.

Dużą frekwencję Aquapark wykorzystywał też dla działań ważnych społecznie. Zorganizowano np. charytatywny weekend z Psim Patrolem i bohaterami lubianej wśród dzieci bajki o psach, które ratują ludzi z niebezpiecznych sytuacji. Aquapark zaprosił do siebie wolontariuszy ze schroniskowymi psami oraz podzielił się dochodem ze sprzedaży z tego dnia przekazując 10 tyś zł na wrocławskie schronisko dla zwierząt.

/materiały prasowe/Aquapark Wrocław

Piracki statek i nowa sauna

Jeszcze nigdy tak wiele dzieci nie uczestniczyło w półkoloniach. Łącznie pływania, zachowania nad wodą i w wodzie, pływania na deskach nurkowania w 8 wakacyjnych uczyło się 661 dzieci. W tym roku, po raz pierwszy Aquapark zorganizował kursy intensywnej nauki pływania. Z tej opcji skorzystało ponad 300 dzieci i młodzieży oraz osoby dorosłe.

W czerwcu Aquapark Wrocław otworzyliśmy 2 nowe zjeżdżalnie Watermelon i Cactus. Jedna dla osób lubiących szybką jazdę z efektami świetlnymi, druga wolniejsza, ale również z wrażeniami. Przebudowaliśmy strefa wypoczynku na górce przy basenach rekreacyjnych

– opisuje Grzegorz Kaliszczak prezes Wrocławskiego Parku Wodnego.

Pojawiły się wygodne, obrotowe leżaki, rozbudowano strefę gastronomii o cocktail bar, dla najmłodszych powstał nowy plac zabaw  – prawdziwy statek piracki na bezludnej piaskowej wyspie. W wiosce saunowej powstała nowa infrared sauna, ze specjalnymi 16 promiennikami na podczerwień.

W strefie saun odbywały się tematyczne wieczory i noce saunowe, czyli ceremonie z autorskim programem muzyczno-teatralnym. Przy okazji sporo innych nowości: masaże relaksacyjne, ceremonie dźwiękowe z użyciem mis tybetańskich, ceremonie aromaterapeutyczne.

W strefie siłowni i fitness organizowaliśmy Aktywne Weekendy z wieloma konkursami i wyzwaniami sportowymi, wprowadziliśmy kilka nowych zajęć m.in.: jogę na świeżym powietrzu  w wiosce saunowej, core, fitness fight, jum rope oraz bootcamp fitness na siłowni zewnętrznej. Aquafitness, czyli Aquazumba,  Aquajogging, Aquaboard to ulubione aktywności w wodzie w okresie wakacyjnym

–opisuje Sergii Novosad odpowiadający za działanie strefy fitness i saun.

Wszystkie te działania przyczyniły się do olbrzymiej liczby odwiedzin wrocławskiego Aquaparku w sezonie letnim. Już w sierpniu padł rekord frekwencji 1,5 milionowy klient w roku 2023.

/materiały prasowe/Aquapark Wrocław

Co przynosi wrzesień?

Olbrzymi nabór do szkoły pływania. Zajęcia rozpoczęły się 1 września i potrwają do 21 czerwca 2024. W roku szkolnym w aquaparkowej szkole pływania popołudniami przez cały rok szkolny 2023/2024 uczyć się będzie pływać 3000 dzieci. Do tego około 4000 dzieci w czasie zajęć szkolnych właśnie w Aquaparku będzie miało swoje lekcje WF. Część będzie je spędzać na basenie a część na siłowni.

Aquapark w liczbach – sezon wakacyjny – lato 2023:

  • Liczba wejść ogółem: 641966
  • Liczba dzieci na Aquawakacjach (półkolonie):  661
  • Liczba ceremonii saunowych: 1990
  • Liczba Seansów saunowych: 1698
  • Liczba gości w strefie Saunarium: 119179
  • Liczba gości na zajęciach i w strefie Fitness: 70129

/materiały prasowe/Aquapark Wrocław

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023