Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Rozpoczęły się wzmożone kontrole autokarów wiozących dzieci na zimowy wypoczynek

Facebook

Wprawdzie ferie na Dolnym Śląsku dopiero za miesiąc, ale licznie ściągają do nas autobusy pełne młodych ludzi z innych części Polski, bo nasz region jest przecież bogaty w zimowe atrakcje:

fot. dolnyslask.witd.gov.pl

Uwaga inspektorów transportu drogowego szczególnie wzmożona jest w weekend. Bo to wtedy wymieniają się turnusy na zimowiskach w Karkonoszach czy nawet w samym Wrocławiu, który także jest popularnym celem szkolnych wycieczek w ferie.

Na głównych drogach dojazdowych w całym regionie – czyli na przykład na autostradzie A4 czy prowadzącej do Kudowy krajowej ósemce – wystawiane są specjalne patrole mające skupić się przede wszystkim na wiozących dzieci autobusach.

Tylko w miniony weekend udało się skontrolować kilkanaście takich pojazdów. Na szczęście jak do tej pory wygląda na to, że zeszłoroczne apele poskutkowały i w żadnym przypadku inspektorzy nie wykryli znaczących nieprawidłowości. Ale kontrole będą trwały. Zaostrzone zostaną w II połowie lutego, gdy na ferie ruszą dzieci z naszego regionu.

Informacje zebrał Damian Zdancewicz. Warto pamiętać o specjalnym formularzu na stronie dolnośląskiej ITD (dolnyslask.witd.gov.pl), za pośrednictwem którego na co najmniej trzy dni przed planowanym wyjazdem możemy poprosić inspektorów o skontrolowanie autokaru, którym pojedzie nasze dziecko.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 lutego 2020