StartWiadomości

Rozpoczęły się wzmożone kontrole autokarów wiozących dzieci na zimowy wypoczynek

Uwaga inspektorów transportu drogowego szczególnie wzmożona jest w weekend. Bo to wtedy wymieniają się turnusy na zimowiskach w Karkonoszach czy nawet w samym Wrocławiu, który także jest popularnym celem szkolnych wycieczek w ferie.

Na głównych drogach dojazdowych w całym regionie – czyli na przykład na autostradzie A4 czy prowadzącej do Kudowy krajowej ósemce – wystawiane są specjalne patrole mające skupić się przede wszystkim na wiozących dzieci autobusach.

Tylko w miniony weekend udało się skontrolować kilkanaście takich pojazdów. Na szczęście jak do tej pory wygląda na to, że zeszłoroczne apele poskutkowały i w żadnym przypadku inspektorzy nie wykryli znaczących nieprawidłowości. Ale kontrole będą trwały. Zaostrzone zostaną w II połowie lutego, gdy na ferie ruszą dzieci z naszego regionu.

Informacje zebrał Damian Zdancewicz. Warto pamiętać o specjalnym formularzu na stronie dolnośląskiej ITD (dolnyslask.witd.gov.pl), za pośrednictwem którego na co najmniej trzy dni przed planowanym wyjazdem możemy poprosić inspektorów o skontrolowanie autokaru, którym pojedzie nasze dziecko.

Zostaw komentarz