Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Rozpoznajesz tę kobietę? Ukradła 90-latce 100 tysięcy złotych!

Facebook

100 tysięcy złotych od 90-letniej kobiety wyłudziła, metodą „na wnuczka”, nieznana kobieta. Mundurowi proszą o pomoc w jej poszukiwaniach i publikują nagrania z monitoringu.

fot. Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu

Do zdarzenia doszło niespełna tydzień temu, w ubiegły czwartek (14.06), w Wojcieszowie – miasteczku pod Złotoryją. 90-letnia mieszkanka tejże miejscowości straciła oszczędności życia. Szczęście w nieszczęściu: kobietę o ciemnej karnacji, która przyszła odebrać od seniorki gotówkę, uchwyciła kamera monitoringu. Widzimy ją na nagraniu, jak z telefonem przy uchu wchodzi na schody budynku.

Kadr z tego filmu policja rozesłała m.in. do dolnośląskich mediów. Mundurowi apelują, by każdy, kto rozpoznaje osobę ze zdjęcia lub wie cokolwiek o kulisach czwartkowego zdarzenia, zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi – osobiście lub, po prostu, za pośrednictwem numeru alarmowego 997. Osobom, które przekażą swoje sygnały, funkcjonariusze obiecują anonimowość.

Przypomnijmy, metoda „na wnuczka” polega na wyłudzeniu znacznych sum przez oszustów telefonujących do seniorów i podających się za członka rodziny w poważnych tarapatach – np. potrzebujących pilnej pożyczki na leczenie po wypadku, bądź kaucję na wyjście z aresztu. Fałszywy wnuczek tłumaczy wówczas, że po pieniądze wyśle swojego kolegę. Są już różne wariacje tej metody – np. kradzież na policjanta, gdzie rozmówcy podają się za… oficerów prowadzących akcję przeciwko oszustom kradnącym „na wnuczka”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023