Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Rusza nabór do wrocławskich żłobków. Ponad 3 tysiące wolnych miejsc

Facebook

Od 1 września we Wrocławiu dostępnych będzie ponad 3300 wolnych miejsc z czego 1200 w 17 publicznych placówkach i ponad 2100 w niepublicznych, z miejskim dofinansowaniem. Obecnie we wrocławskich żłobkach jest już ponad 6300 maluchów.

/materiały prasowe/Wydział Komunikacji Społecznej/

Zapewnienie odpowiedniej opieki dla najmłodszych to jedno z najważniejszych zadań, które stawiamy sobie jako miasto. Dlatego we Wrocławiu w ostatnich latach powstały trzy, supernowoczesne  placówki: to filia  Żłobka nr 5 (WUWA) , Żłobek nr 16 przy ul. Sygnałowej, Żłobek nr 17 na Sołtysowicach oraz kompleksowa przebudowa dwóch placówek na Krowiej i Dokerskiej. W sumie na inwestycje wydaliśmy już ponad 52 mln złotych

– przypomina Joanna Nyczak, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMW

We Wrocławiu wnioski o przyjęcie dzieci do żłobka można składać przez cały rok. Wyjątkiem jest okres wiosenno-letni, wtedy jednocześnie przydzielana jest duża liczba miejsc, które zostaną zwolnione od września. Chodzi tutaj głównie o dzieci idące do przedszkoli i zmieniające grupy w żłobkach. Rekrutacja obejmuje żłobki miejskie i prywatne z miejskim dofinansowani. W międzyczasie odbędą się również trzy krótkie przerwy techniczne systemu rekrutacji.

/materiały prasowe/Wydział Komunikacji Społecznej/

Ważne terminy

11 maja – 28 maja 

Podczas pierwszej przerwy odbędzie się aktualizacja danych, polegająca na wprowadzenie informacji o wolnych miejscach i przypisaniu oczekujących dzieci do poszczególnych grup wiekowych.

29  maja rodzice zobaczą w systemie liczbę  miejsc wolnych na 1 września, oraz swoją pozycję na liście oczekujących.

System zostanie udostępniony dla rodziców i opiekunów od 29 maja do 5 czerwca. W tym czasie będzie można składać wnioski oraz dokonywać zmiany przez rodziców i prawnych opiekunów.

6 czerwca – 20 czerwca

System zatrzyma się po raz drugi 6 czerwca. W tym czasie system będzie przydzielał miejsca oczekującym w taki sposób, by jak największa liczba dzieci została zakwalifikowana. Wyniki kwalifikacji poznamy 21 czerwca.

Do 4 lipca rodzice muszą złożyć dokumenty i podpisać umowę. Wnioski rodziców, których dzieci nie dostały się do żłobków, przechodzą do rekrutacji ciągłej (na koncie rodzica zostanie umieszczona odpowiednia informacja)

– informuje Joanna Nyczak, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMW.

5 lipca – 6 lipca

To ostatnia przerwa w działaniu systemu rekrutacyjnego. W pierwszej połowie lipca system wróci do trybu rekrutacji ciągłej.

/materiały prasowe/Wydział Komunikacji Społecznej/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj