Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Rusza pilotażowy projekt z zakresu teleopieki i telemedycyny dla seniorów

Facebook

Obejmuje on trzy pakiety: kardiologiczny, diabetologiczny oraz teleopieki senioralnej.

Fot. Arkadiusz Filipowski

 

Mówi Arkadiusz Filipowski z Biura Prasowego UM Wrocławia.

Pakiet kardiologiczny skierowany jest do osób po 65 roku życia ze zdiagnozowanymi problemami kardiologicznymi lub z objawami chorób kardiologicznych…

I jak dodaje – każdorazowo można ją konsultować właśnie z centrum. Dodatkowo w ramach pakietu pacjent otrzyma 3 konsultacje z lekarzem kardiologiem. Natomiast w przypadku pogorszenia samopoczucia nie będzie musiał od razu wzywać lekarza – wizyta może odbyć się bowiem zdalnie przez centrum telemedyczne. Osoby chętne do udziału w pilotażowym programie mogą dzwonić na infolinię pod numer 326306065.
Pakiet diabetologiczny to pakiet, który będzie dedykowany 50 osobom we Wrocławiu ze zdiagnozowaną cukrzycą typu I i II…

Osoby biorące udział w programie będą mogły skorzystać również z sześciu konsultacji z edukatorem diabetologicznym czy teleporady lekarskiej. Osoby chętne do udziału w pilotażowym programie mogą kontaktować się z centrum pod numerem telefonu 223073787

Z pakietu teleopieki senioralnej natomiast skorzystają podopieczni Dziennego Domu Pomocy Społecznej na ul. Ciepłej, podopieczni Ekumenicznej Stacji Opieki oraz Seniorzy posiadający Szmaragdową Kartę Seniora.

Udział w projekcie jest dla pacjentów bezpłatny. W razie zagrożenia życia lub zdrowia pracownicy centrum będą kontaktować się ze służbami ratunkowymi.

Obecnie jest to pilotażowy program, a czy jest szansa, żeby mieszkańcy Wrocławia mogli w przyszłości na stałe korzystać z takich usług?

Mówi Robert Bednarski, dyrektor Biura SmartCity i Zarządzania Projektami UM Wrocławia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 10 maja 2021