Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Rusza remont ul. Pomorskiej. Będą utrudnienia

Facebook

Od soboty (27 sierpnia) zamknięta będzie ul. Pomorska i zachodnia część pl. Staszica. Rozpoczyna się przebudowa tych miejsc, która potrwa półtora roku. Kierowcy pojadą objazdami. […]

Od soboty (27 sierpnia) zamknięta będzie ul. Pomorska i zachodnia część pl. Staszica. Rozpoczyna się przebudowa tych miejsc, która potrwa półtora roku. Kierowcy pojadą objazdami. Trasy zmienią także autobusy i tramwaje.

Od soboty (27 sierpnia) rozpocznie się przebudowa ul. Pomorskiej i zachodniej części pl. Staszica. Zamknięty zostanie odcinek od skrzyżowania ul. Pomorskiej z ul. Dubois, aż do pl. Staszica. 

Z powodu remontu kierowcy pojadą objazdami. Dla pojazdów do 9 ton wyznaczono objazd  od skrzyżowania ul. Pomorskiej i ul. Dubois przez ul. Kurkową, Łowiecką, do ul. Reymonta  Dla pojazdów do 3,5 ton: od skrzyżowania ul. Pomorskiej z ul. Dubois przez ul. H. Brodatego, ul. B. Chrobrego i pl. Staszica, do ul. Reymonta.

Duże zmiany czekają również na pasażerów komunikacji miejskiej. Tutaj znajdziesz szczegóły zmian>>>>>

Remontowany odcinek liczy w sumie 1,2 km. Po drodze przebudowane zostaną dwa skrzyżowania: ul. Pomorska – pl. Staszicapl. Staszica – ul. Łowiecka

Po zakończeniu przebudowy powstanie blisko 1,1 km nowego torowiska, które będzie w przyszłości wykorzystywane także przez autobusy.

Wzdłuż ul. Pomorskiej i pl. Staszica ma powstać ok. 1,8 km nowych dróg dla rowerów oraz chodniki i perony przystankowe. Pojawi sie 10 przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych.

Zamontowane zostaną nowe lampy oświetleniowe. Przejścia dla pieszych zostaną także doświetlone. Ma być też bardziej zielono. Pojawią się młode drzewa i krzewy, a także ogrody deszczowe. Gruntownej przebudowie poddana zostanie także sieć podziemna.

W pobliżu dawnego dworca i stacji kolejki wąskotorowej, koło pl. Staszica , zachowane zostaną fragmenty historycznego torowiska. Pojawi się tam też tablica pamiątkowa wspominająca kolejkę wąskotorową Wrocławsko-Trzebnicko-Prusicką, z której mieszkańcy mogli kiedyś dojechać np. do Trzebnicy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022