Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ruszyła rekrutacja asystentów do projektu „Samo Dzielni”

Facebook

Potrzeba 30 osób, które będą się opiekować ponad 50 niepełnosprawnymi. Zgaszać mogą się także niepełnosprawni, którzy potrzebują takiej pomocy. Na zgłoszenia, Fundacja Promyk Słońca realizująca projekt, czeka do 9 kwietnia.

fot. TusitaStudio / pixabay.com

Projekt potrwa do końca 2019 roku.

– mówiła Aleksandra Bojo z fundacji Promyk Słońca. W maju działania startują pełną parą. Zatrudnione mogą zostać osoby, które nie mają doświadczenia w opiece nad niepełnosprawnymi. Wystarczy dobre nastawienie i chęć pracy:

Praca asystenta nie będzie polegała na zabiegach pielęgnacyjnych. Będziecie mogli zaprać osobę, którą się opiekujecie na spacer lub do kina czy odciążyć rodziców dzieci niepełnosprawnych.

Asystenci otrzymają zapłatę za swoją pracę. Osoby niepełnosprawne, które zgłoszą się do programu otrzymają pomoc asystenta zupełnie za darmo:

Żeby zapisać osobę niepełnosprawną należy udać się do fundacji Promyk słońca lub wydrukować formularz ze strony internetowej fundacji. Jeżeli osoba niepełnosprawna nie będzie mogła udać się na miejsce osobiście, może wysłać osobę upoważnioną.

Biuro Projektu: ul. Swobodna 8a 50-088 Wrocław, p.504 Link do strony fundacja TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj