Radio Gra Wrocław

Ruszyła rekrutacja do „Dwulatki”. Na czym polega program?

Dwuletni kurs przygotowywany jest przez Wrocławski Instytut Kultury. Przeznaczony jest dla osób, które chcą wzmacniać swoje umiejętności lub zdobywać doświadczenie w codziennej pracy ze społecznościami lokalnymi. Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 16 marca.

/materiały prasowe/WIK

Na czym polega?

Pierwszy rok ma charakter szkoleniowy. Kursanci i kursantki podczas warsztatów dowiedzą się, jak wykorzystywać metody kultury i sztuki, aby realizować dobre, odpowiedzialne i angażujące projekty społeczne. Rok drugi będzie okazją do wypróbowania w praktyce nowo nabytych umiejętności. Uczestnicy i uczestniczki w 2024 roku będą realizować cztery międzymiastowe projekty na terenie województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego. Każdy o wartości 10 tysięcy złotych.

Jak będzie wyglądać szkolenie?

Zjazdy w 2023 roku zorganizowane zostaną wiosną (w maju i czerwcu) oraz jesienią (między wrześniem a grudniem). Podzielone będą na dwa bloki szkoleniowe. W ramach pierwszego uczestnicy dowiedzą się, na czym polega dobry projekt edukacyjny. A także czym charakteryzuje się praca animatorów i animatorek oraz jak stworzyć działanie ze społecznością, które odpowiada jej potrzebą. Z kolei drugi blok składać się będzie z warsztatów inspiracyjnych – wśród tematów pojawi się m.in. to, w jaki sposób mikrohistorie mogą wpływać na budowanie zaangażowanej społeczności, czy każdy może tworzyć, odbierać i rozmawiać o sztuce współczesnej oraz jak wspomagać się technikami teatralnymi w pracy ze społecznością.

Kto może wziąć udział?

Dwulatka skierowana jest do osób, które chcą pogłębiać swoją wiedzę i działać w obszarze animacji społeczno-kulturowej. By zgłosić się do udziału w projekcie wystarczy wypełnić dostępny online formularz zgłoszeniowy – rekrutacja trwa do 16 marca. Spośród zgłoszeń zespół programowy wybierze i zaprosi na rozmowę maksymalnie 40 osób – to z nich wybrani zostaną uczestnicy kursu. Koszt udziału dla osób zakwalifikowanych wynosi 250 złotych brutto.

Formularz zgłoszeniowi znajdziecie na stronie tutaj.