Dwuletni kurs przygotowywany jest przez Wrocławski Instytut Kultury. Przeznaczony jest dla osób, które chcą wzmacniać swoje umiejętności lub zdobywać doświadczenie w codziennej pracy ze społecznościami lokalnymi. Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 16 marca.

Na czym polega?
Pierwszy rok ma charakter szkoleniowy. Kursanci i kursantki podczas warsztatów dowiedzą się, jak wykorzystywać metody kultury i sztuki, aby realizować dobre, odpowiedzialne i angażujące projekty społeczne. Rok drugi będzie okazją do wypróbowania w praktyce nowo nabytych umiejętności. Uczestnicy i uczestniczki w 2024 roku będą realizować cztery międzymiastowe projekty na terenie województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego. Każdy o wartości 10 tysięcy złotych.
Jak będzie wyglądać szkolenie?
Zjazdy w 2023 roku zorganizowane zostaną wiosną (w maju i czerwcu) oraz jesienią (między wrześniem a grudniem). Podzielone będą na dwa bloki szkoleniowe. W ramach pierwszego uczestnicy dowiedzą się, na czym polega dobry projekt edukacyjny. A także czym charakteryzuje się praca animatorów i animatorek oraz jak stworzyć działanie ze społecznością, które odpowiada jej potrzebą. Z kolei drugi blok składać się będzie z warsztatów inspiracyjnych – wśród tematów pojawi się m.in. to, w jaki sposób mikrohistorie mogą wpływać na budowanie zaangażowanej społeczności, czy każdy może tworzyć, odbierać i rozmawiać o sztuce współczesnej oraz jak wspomagać się technikami teatralnymi w pracy ze społecznością.
Kto może wziąć udział?
Dwulatka skierowana jest do osób, które chcą pogłębiać swoją wiedzę i działać w obszarze animacji społeczno-kulturowej. By zgłosić się do udziału w projekcie wystarczy wypełnić dostępny online formularz zgłoszeniowy – rekrutacja trwa do 16 marca. Spośród zgłoszeń zespół programowy wybierze i zaprosi na rozmowę maksymalnie 40 osób – to z nich wybrani zostaną uczestnicy kursu. Koszt udziału dla osób zakwalifikowanych wynosi 250 złotych brutto.
Formularz zgłoszeniowi znajdziecie na stronie tutaj.