Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Są już wyniki pierwszego etapu elektronicznej kwalifikacji do wrocławskich miejskich przedszkoli

Facebook

Na szczegółowe statystyki, ile dzieci do nich pójdzie – jeszcze za wcześnie. Ale wstępne dane są optymistyczne dla wrocławskich trzylatków. Urzędnicy już teraz wiedzą, że wrocławskie miejskie przedszkola opuści 40% uczęszczających do nich sześciolatków.

Mowa tutaj zarówno o tych dzieciach, które pójdą do pierwszej klasy, jak i tych, które zostaną w zerówce – ale przeniosą się do oddziałów działających w szkołach. W magistracie mówią, że to zadowalający wynik – i to nieco lepszy niż był spodziewany. Wiadomo więc już, że czarny scenariusz się nie sprawdzi i w przedszkolach zostanie całkiem sporo miejsc dla trzylatków. A co teraz muszą zrobić rodzice, którzy poznali wyniki kwalifikacji swoich dzieci?

Jeżeli dostali się do przedszkola pierwszego, drugiego czy trzeciego wyboru i zdecydowali się na któreś z nich – mają czas do piątku, by się do niego wybrać i złożyć na piśmie oświadczenie, że ich dziecko będzie uczęszczało właśnie tam. Jeśli nie udało im się zakwalifikować do wymarzonej placówki – muszą czekać na kolejny etap rekrutacji. Ta część nie będzie już odbywała się elektronicznie. Ostateczne wyniki pierwszego etapu rekrutacji będą znane w poniedziałek (25.04) po godzinie 14.00. Cała rekrutacja zakończy się w sierpniu i dopiero wtedy będziemy mieli pełne dane, ile sześciolatków zwolniło miejsca w przedszkolach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj