Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Sędzia Robert Wróblewski z Sądu Apelacyjnego zawieszony w obowiązkach za kradzież pendrive’ów

Facebook

"Nie ukradłem tych przedmiotów" – idzie w zaparte mężczyzna, którego ochroniarze marketu z elektroniką wskazali jako złodzieja elektronicznych gadżetów na łączną kwotę prawie 2,5 tysiąca złotych. Wczoraj (07.02.) mężczyzna tłumaczył się przed specjalnie zwołanym Kolegium Sądu.

fot. Daniel_B_photos / pixabay.com

Sędzia opisał swoją wersję wydarzeń. Kradzieży stanowczo się wypiera. Twierdzi, że pendrive’y, które miał w kieszeni, kupił w poprzednio odwiedzonym przez siebie sklepie. Jak podkreśla, policja przyjechała na jego prośbę – bo chciał jak najszybszego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

Kolegium Sądu Apelacyjnego zdecydowało o natychmiastowym odsunięciu sędziego od jego obowiązków. Stało się to po tym, jak prokuratura wysłała do sądu informacje, które zebrała na temat poniedziałkowego (6.02.) zdarzenia. Danych tych kolegium potrzebowało, by wydać swoją decyzją i dlatego wystąpiło o nie do organów ścigania.

Wiadomo, że śledczy zabezpieczyli nagrania ze sklepowego monitoringu. Ma być tam widać podejrzane zachowanie sędziego, które skłoniło ochroniarzy do interwencji. Miał on odcinać zabezpieczenia z towaru przy pomocy cążków i nożyka, które znaleźli przy nim policjanci. Sędzia twierdził, że były to narzędzia potrzebne mu do naprawy auta.

Teraz sąd dyscyplinarny ma miesiąc na zbadania sprawy i wydanie swojej decyzji co do sędziego Roberta Wróblewskiego. W przeciwnym razie – automatycznie wróci on do swoich obowiązków.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 marca 2023