Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Sieć szpitali na Dolnym Śląsku

Facebook

Czterdzieści pięć placówek znalazło się w rządowej sieci szpitali na Dolnym Śląsku. Trzydzieści sześć jest poza systemem. Ośrodki, które są na liście od pierwszego października, aż do końca 2019 roku będą miały zagwarantowane finansowanie w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Jak zapewnia Paweł Hreniak, wojewoda dolnośląski – wszystkie najważniejsze szpitale w regionie zostały wpisane w sieć.

– mówi Paweł Hreniak i wymienia ile szpitali w województwie będzie miało dofinansowanie z NFZ, i zaznacza, że do sieci dzięki staraniom urzędu wojewódzkiego finansowanie otrzymają również trzy szpitale, które na początku nie były brane pod uwagę przy tworzeniu sieci:

Jakie są korzyści z bycia w sieci szpitali?

Finansowane przez NFZ szpitale dzielą się na trzy stopnie, Paweł Hreniak, wyjaśnia na czym owo stopniowanie polega.

– mówi wojewoda dolnośląski. Z przystąpienia do sieci zadowolenia nie kryje Uniwersytecki Szpital Kliniczny na Borowskiej. W praktyce pieniądze pozwolą tworzyć innowacyjne rozwiązania z korzyścią dla pacjentów.

– mówi Barbara Korzeniowska, z-ca dyrektora ds. lecznictwa ogólnego.

Szpitale, które nie zakwalifikowały się do sieci mogą przystąpić do konkursów świadczeń. Te zostaną ogłoszone na przełomie lipca i sierpnia. Placówki, które są obecnie poza siecią to głównie szpitale jednodniowe, wykonujące planowe zabiegi.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj