Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Sklep dla sprawy: kupuj i pomóż walczyć z dyskryminacją

Facebook

Zrób zakupy i wesprzyj walkę z dyskryminacją w Polsce – społecznicy z Wrocławia stworzyli sklep, z którego zyski przeznaczane są na projekty edukacyjne oraz realna pomoc mniejszościom w Polsce.

W internetowym sklepie sklep.dlasprawy.org można kupić I naszywki, plakaty, sztukę. Koszulki, które można u nas kupić, manifestują coś. Mamy koszulkę ” w Ukrainie”, którą stworzyła Julia Kriwicz, ukraińska artystka mieszkająca w Polsce. Jest koszulka Refugees Welcome, która mówi o tym, że jesteśmy otwarci, chcemy przyjmować uchodźców.

mówi Maciej Mandelt ze Stowarzyszenia Nomada

Produkty w sklepie zostały zaprojektowane przez znanych artystów znanych ze swojej walki o prawa różnych grup społecznych.

Każdy, artysta, artystka dostał od nas 1 produkt i pomysł na zaprojektowanie obrazka na ten produkt. Skarpetki dostały hasło „prawa kobiet” koszulki, dostały hasła „uchodźcy, migracja, tolerancja”. Artysta, który dostał od nas zadanie na zaprojektowania plakatu, dostał hasło „prawa osób LGBTQI”.

mówi Agnieszka Szczepaniak ze Stowarzyszenia Nomada

Sprawdziliśmy na co zostaną przeznaczone pieniądze ze sprzedaży antydyskryminacyjnych produktów.

Biuro poradnictwa prawnego dla imigrantek i imigrantów. Czy wsparcia osób narażonych na przemoc motywowaną uprzedzeniami, na edukację społeczeństwa większościowego, czyli na robienie warsztatów czy zajęć z kompetencji międzykulturowych czy antydyskryminacyjnych warsztatów. Także no te pieniądze idą dalej na robienie czegoś dobrego.

mówi Maciej Mandelt ze Stowarzyszenia Nomada

Część zebranych pieniędzy zostanie przeznaczona na honoraria twórców.

W Nomadzie pomoc nie jest warunkowa. My pomagamy wszystkim, którzy do nas przyjdą, jeżeli jesteśmy w stanie odpowiedzieć na te potrzeby, to to robimy i tworząc, pracując nad tym sklepam, pracując nad tym pomysłem. Doszliśmy do tego, że nie możemy wyłącznie prosić artystów o takie wsparcie „dajcie nam to sprzedamy i weźmiemy pieniądze”. Chcemy się też dzielić z twórcami, którzy dla nas tworzą, bo pandemia covidowa mocno dotknęła także tę część świata i artyści artystki też potrzebują wsparcia.

Oprócz zakupów, na stronie internetowej sklepu znajdziemy też informacje na temat osób narażonych na dyskryminację.

Na stronie sklepu oprócz artykułów, które można kupić, znajdują się też takie teksty. I te teksty odnoszą się do tych haseł, które prezentują nasze produkty, czyli mamy skarpetki o prawach kobiet, jest tekst na temat praw kobiet. Mamy koszulkę na temat uchodźców, jest tekst o sytuacji uchodźców.

mówi Agnieszka Szczepaniak ze Stowarzyszenia Nomada

Więcej informacji na temat działalności aktywistów znajdziecie na nomada.info.pl

Kamil Kuchta

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023