Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Śląsk Wrocław po raz drugi w tym sezonie spróbuje zapełnić stadion

Facebook

Śląsk Wrocław po raz drugi w tym sezonie spróbuje zapełnić stadion. Tuż przed szlagierowym spotkaniem z Rakowem Częstochowa wrocławianie ruszają z akcją #KompletNaŚląsk2.

/fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

39 583 – tylu kibiców oglądało z trybun wielkie zwycięstwo Śląska Wrocław nad Legią Warszawa w 11. kolejce PKO BP Ekstraklasy. To rekord tego sezonu w polskiej lidze i najwyższy wynik na stadionie WKS-u od 10 lat. Wrocławianie idą jednak za ciosem i już rozpoczęli akcję #KompletNaŚląsk2.

Od meczu z Lechem Poznań, pod koniec sierpnia, wrocławianie są w lidze niepokonani. To już jedenaście kolejnych meczów bez porażki, a w trakcie tej serii WKS zaliczył również siedem zwycięstw z rzędu, co jest rekordem klubu. Dodatkowo Śląsk od 18 meczów zawsze strzela przynajmniej jednego gola. To wszystko złożyło się na pozycję lidera, którą zespół Jacka Magiery zajmuje z dorobkiem 30 punktów. Pod względem średniej frekwencji na meczach WKS jest drugi – na Tarczyński Arena przychodzi średnio 22 370 kibiców.

/fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

Spotkanie z Legią Warszawa był doskonałą reklamą Ekstraklasy i samego Śląska. Fani, podobnie jak drużyna, spisali się na medal, przychodząc na stadion znacznie wcześniej i głośno wspierając WKS. Organizacja meczu, doping oraz postawa piłkarzy na murawie stały na najwyższym poziomie. Klub oraz kibice chcą to teraz powtórzyć.

Bilety na mecz z „Medalikami” można kupować on-line na stronie bilety.slaskwroclaw.pl oraz w kilkunastu punktach stacjonarnych, których lista dostępna jest na oficjalnej stronie internetowej klubu. Kibice mają również możliwość zakupu pakietu biletów na dwa ostatnie domowe mecze Śląska w tym roku – właśnie z Rakowem oraz Koroną Kielce (9-10 grudnia, dokładny termin nie jest jeszcze znany).

/fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

Starcie z Rakowem na dziś zapowiadane jest jako rywalizacja lidera tabeli z mistrzem Polski, a dodatkowego smaczku dodaje pojedynek Erik Exposito vs. John Yeboah. Jeszcze w zeszłym sezonie obaj błyszczeli w zielono-biało-czerwonych barwach, tym razem staną naprzeciwko siebie. Pełny stadion Tarczyński Arena będzie idealną sceną dla pokazu pełni swego kunszty przez te gwiazdy.

Mecz z Rakowem Częstochowa odbędzie się 3 grudnia o godz. 17:30.

/fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023