Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Śląsk Wrocław rusza z nową kampanią. Trójkolorowi będą rozdawać odblaski

Facebook

Śląsk Wrocław wraz z Fundacją Śląska Wrocław w ramach prowadzonego projektu „Kibice Razem” prezentują kampanię dotyczącą bezpieczeństwa na drogach. Podczas meczu z Rakowem Częstochowa do najmłodszych kibiców trafi kilka tysięcy odblasków w kształcie klubowego herbu.

Śląsk Wrocław
/materiały prasowe/Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław rusza z nową kampanią. Trójkolorowi będą rozdawać odblaski

W Polsce nadal często dochodzi do wypadków spowodowanych zbyt słabą widocznością pieszych i rowerzystów oraz zbyt wysoką prędkością kierowców samochodów. Kampania #WidzimySię ma przypomnieć jak ważne jest noszenie odblasków.

Podczas spotkania Śląska Wrocław z Rakowem Częstochowa (niedziela, 3 grudnia, godz. 17:30) na Tarczyński Arena we Wrocławiu najmłodsi kibice na Sektorze Rodzinnym będą mogli otrzymać wyjątkowy odblask w kształcie i w kolorach herbu klubu.

Bardzo zależy nam, by kibice Śląska czuli się i w czasie meczów, i podczas podróży na stadion, komfortowo i bezpiecznie. Zwłaszcza teraz w okresie jesienno-zimowym, gdy wcześnie zapada zmrok, bardzo ważne jest noszenie odblasków i bycie widocznym na drodze. Zachęcamy, by jak najwcześniej pojawić się na stadionie przed meczem z Rakowem, odebrać odblask, a następnie głośno kibicować Śląskowi. I widzimy się na stadionie

– mówi Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław.

W specjalnym spocie #WidzimySię krótko przedstawiona została sytuacja na drodze z perspektywy kierowcy, rowerzysty i pieszego.

Jak bardzo ważne są odblaski?

Jeśli mowa o bezpieczeństwie bardzo trafne jest powiedzenie – spiesz się powoli. Na drodze nie możemy myśleć tylko o sobie, ale o tym, co może się wydarzyć za chwilę. Zdolność przewidywania jest kluczowa, jednak nawet najlepszy kierowca nie zdąży zareagować, jeśli będzie jechał za szybko lub inny uczestnik ruchu nie będzie widoczny. Odblaski są bardzo ważne, bo potrafią bardzo pomóc kierowcy dostrzec pieszego lub rowerzystę

– mówi Grzegorz Grzyb, kierowca rajdowy, mistrz Polski i Słowacji.

Dla kierowców najważniejsze jest więc zachowanie przepisowej prędkości oraz przewidywanie, co może wydarzyć się na drodze. Bardzo dużą pomocą dla prowadzących samochody i motocykle są odblaski i światła wykorzystywane przez rowerzystów oraz pieszych. Nie zapominajmy, że widoczność po zmroku jest mocno ograniczona!

Odblaski przy rowerze są absolutnie obowiązkowe, ale będąc pieszym również zdecydowanie warto przyczepić sobie do ubrania lub plecaka odblask. Bądźmy widoczni i uważni – nie chodźmy i nie jedźmy „na pamięć”, zwracajmy uwagę na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu, obserwujmy wydarzenia wokół nas

– tłumaczy Urszula Jagielnicka z Biura Zrównoważonej Mobilności Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024