Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Startuje cykl CITY TRAIL!

Facebook

W najbliższą sobotę startuje wrocławska odsłona cyklicznych biegów CITY TRAIL. W edycji 2022/2023 zaplanowano pięć biegów – wszystkie na 5-kilometrowej trasie w Lesie Osobowickim.

mat. prasowe, fot. Tomasz Pawlicki

Elektroniczne zapisy trwają do końca środy – 19 października. Rejestracja będzie możliwa również w biurze zawodów.

mat. prasowe, fot. Tomasz Pawlicki

Jednym z elementów charakterystycznych CITY TRAIL jest niezmienność trasy, co pozwala na porównywanie wyników. – Takie rozwiązanie daje nam możliwość monitorowania kondycji. I każdy może z tej możliwości korzystać. Bo nawet jeśli nie trenujemy biegania, to takie regularne starty świetnie pokażą wahania formy, o którą warto dbać w każdym wieku

– mówi Piotr Książkiewicz, jeden z pomysłodawców CITY TRAIL.

Cykl CITY TRAIL to również zawody dla juniorów. Są one skierowane do dzieciaków w każdym wieku. Dystanse są różne dla każdej kategorii wiekowej. Najmłodsi – mający mniej niż 4 lata oraz w wieku 5-6 lat – biegają 200 m (kategorie D0 i D1). Nieco starsi – 7- i 8-latkowie (kategoria D2) – mają do pokonania 400 m. Dzieci w wieku 9-10 lat (kategoria D3) pokonują 600 km, natomiast dzieci mające 11-12 lat (kategoria D4) oraz młodzież od 13 do 15. roku życia (kategoria D5) startują na 1 km.

mat. prasowe, fot. Tomasz Pawlicki

Zawody pod szyldem CITY TRAIL z Nationale-NederlandeZawody odbywają się w formule cyklu Grand Prix, a to oznacza, że nagrody i pamiątkowe medale są wręczane po zakończeniu sezonu. Terminy wrocławskich biegów w edycji 2022/2023 to: 22 października, 19 listopada, 10 grudnia, 4 lutego, 25 marca. Aby zostać sklasyfikowanym trzeba pobiec minimum 3 razy.

Szczegółowe informacje oraz zapisy do biegów znajdują się TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 marca 2023