Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Świętuj Dzień Pizzy z Radiem GRA FM

Facebook

Dzień pizzy przed nami. Z tej okazji postanowiliśmy przybliżyć wam historię tego kultowego dania. To jednak nie koniec, oprócz tego razem z Manufaktura Pizzy i Chleba przygotowaliśmy dla was pyszne i gorące pizze, które dowieziemy Wam do pracy! To jest Dzień Pizzy z Radiem GRA FM.

Z okazji Dnia Pizzy, który obchodzony jest 9 lutego, mamy dla naszych słuchaczy.. pizzę! Pizzę z dostawą do pracy!

Czekamy na Wasze odpowiedzi w fundamentalnej kwestii:

Pizza z sosem pomidorowym, czosnkowym czy…

Uzasadnij wybór i wygraj dla siebie i kolegów z pracy zestaw pizzy dla 5 osób! Z dowozem. Wypełnij formularz i ślij odpowiedź.

WAŻNE: w treści odpowiedzi przyślij adres dostawy!

DZIĘKUJEMY ZA ZGŁOSZENIA. ZABAWA zakończona!

Rozwiązanie konkursu już w czwartek (9.02) około 13.30 na antenie Radia Gra Fm Wrocław.

Dzień Pizzy z Radiem GRA FM. Trochę historii

Początki powstania pizzy sięgają czasów starożytnej Grecji, gdzie mieszkańcy tamtego regionu wypiekali suche, pszenne placki posmarowane oliwą i czosnkiem. Po czasie, danie stało się bardzo popularne wśród Rzymian, którzy po zdobyciu Grecji garściami czerpali inspirację tamtejszej kuchni.

Kluczową role w popularyzacji pizzy przypisuje się Włochom. I słusznie. Jej historia rozpoczęła się w XVIII wieku, wraz z przybyciem do kraju pomidorów, W tym czasie zaczęto używać ich do produkcji sosów, które wykorzystywano do smarowania pizzy. Sam sos nie wystarczał, powstały nowe kompozycję. Jedną z pierwszych a zarazem najbardziej lubianą była „margherita”. Swoją nazwę zawdzięcza królowej Marghericie, dla której powstała ta pizza. W jej skład wchodziły trzy składniki, które oznaczały trzy kolory nowopowstałej flagi Włoch (bazylia, mozzarella, pomidory).

Dzień Pizzy z Radiem GRA FM. Czy pizza hawajska to pizza?

Są jednak połączenia, które wywołują dużo więcej emocji, zwłaszcza tych negatywnych. Mowa o pizzy hawajskiej. Historia tego kontrowersyjnego dania sięga 1962 roku. Był ciepły letni wieczór, Grecki imigrant o imieniu Sam Panopoulos, prowadził wraz z braćmi małą włoską restaurację w Kanadzie. Sam lubił eksperymentować i zmieniać smak klasycznej włoskiej pizzy. Pewnego dnia stwierdził, że do standardowej pizzy z szynką doda jakiś owoc. Wybór padł na ananas, który wraz z szynką i serem stworzył kontrowersyjną kombinację. Wśród wszystkich dostępnych teorii, dodatek na pizzy miał być tylko zabawą. Początkowo ludzie sceptycznie podchodzili do tej kombinacji, jednak z czasem kompozycja przyciągnęła bardzo dużo fanów i do dziś, jest jedną z najczęściej wybieranych pozycji w karcie.

Dzień Pizzy z Radiem GRA FM. Jak zrobić dobrą pizzę?

Posłuchajcie co mówił w Radiu GRA FM Szymon, pracownik jednej z wrocławskich pizzerii:

Smacznego!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024