Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

SZCZEPCIObus MPK Wrocław powrócił

Facebook

Po półrocznej przerwie mobilny punkt szczepień znowu zaczął działać. Reaktywacja nastąpiła w sobotę 1 października przed Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Można było zaszczepić się pierwszy raz albo skorzystać z dawki przypominającej.

mat. prasowe MPK Wrocław

Bez konieczności rejestracji czy szukania przychodni z wolnym terminem – właśnie tak mieszkańcy znów mogą zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. Do dyspozycji chętnych są szczepionki Johnson & Johnson, Pfizer oraz Moderna. W sobotę mobilny punkt szczepień stanął przed USK przy Borowskiej. Z kolei w niedzielę będzie można z niego skorzystać od 12.00 do 16.00 przy placu Solnym.

fot. mat. prasowe MPK Wrocław

Przez ponad dwa lata pandemii niejako zdążyliśmy nauczyć się funkcjonować w koronawirusowej rzeczywistości. Nie znaczy to jednak, że COVID-19 przestał być śmiertelnym zagrożeniem. Warto się przed nim chronić. Dlatego wychodzimy do mieszkańców i zachęcamy, by się zaszczepić w SZCZEPCIObusie. Zróbmy to dla siebie i dla dziesiątek osób, z którymi kontaktujemy się na co dzień.

– mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

W SZCZEPCIObusie MPK Wrocław zaszczepić się będzie można szczepionkami Pfizer, Moderna oraz Johnson&Johnson. Można zaszczepić się po raz pierwszy. Można też przyjąć dawkę przypominającą.

Warto przypomnieć, że poprzednia edycja SZCZEPCIObusa MPK cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców, tak w samym Wrocławiu, jak i na Dolnym Śląsku. To blisko 15 i pół tysiąca zaszczepionych osób, 102 odwiedzone lokalizacje, ponad 6 tysięcy przejechanych kilometrów i prawie 1640 godzin pracy.

fot. mat. prasowe MPK Wrocław

Inicjatywa MPK jest jednak jeszcze szersza – przewoźnik podejmie też akcję Białego Transportu – czyli specjalnego autobusu przeznaczonego dla lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników ochrony zdrowia. Podobnie jak w zeszłym roku będzie on kursował na trasie Kliniki – Szpital przy ul. Borowskiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj