Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

W czwartek odbędzie się pogrzeb zamordowanych policjantów

Facebook

Pogrzeby asp. szt. Daniela Łuczyńskiego oraz asp. szt. Ireneusza Michalaka – policjantów, którzy zmarli w poniedziałek w wyniku ran postrzałowych, odbędą się w czwartek 14 grudnia – podała w piątek policja.

/fot. kropekk_pl/pixabay.com

Rzecznik dolnośląskiej policji asp. szt. Łukasz Dutkowiak poinformował w piątek, że pogrzeby zamordowanych policjantów odbędą się w czwartek 14 grudnia. Uroczystości odbędą się w kościele pw. Ducha Świętego przy ul. Bardzkiej we Wrocławiu oraz w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Uzdrowienia Chorych w Łozinie pod Wrocławiem.

Uroczystości odbędą się zgodnie z ceremoniałem policyjnym, w asyście kompanii reprezentacyjnej oraz orkiestry policyjnej, a wraz z rodzinami wezmą w nich udział przedstawiciele kierownictwa, policjanci i policjantki, a także pracownicy, którzy na co dzień współpracowali z Ireneuszem i Danielem

– przekazał rzecznik.

Do tragicznych w skutkach wydarzeń doszło w piątek wieczorem na ul. Sudeckiej we Wrocławiu. O zabójstwo dwóch funkcjonariuszy podejrzany jest 44-letni Maksymilian F.

Mężczyzna, po dokonaniu zbrodni, został zatrzymany przez policję w sobotę rano we Wrocławiu. Wcześniej F. był poszukiwany listem gończym, miał odbyć karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności za oszustwo. W piątek wieczorem trafił w ręce policji. Gdy dwaj funkcjonariusze przewozili Maksymiliana F., ten strzelił do nich z rewolweru. Obaj policjanci zostali ranni w głowę, mimo wysiłków lekarzy nie udało się ich uratować. Zmarli w poniedziałek popołudniu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj