Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

W piątek (17.02.) mija termin składania wniosków do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego

Facebook

To już ostatnia prosta zgłoszeń do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Do tej pory wpłynęło ich już ponad 350. To więcej niż rok temu o tej porze. Prawdziwa fala projektów dopiero przed nami.

Rozmawialiśmy z wicedyrektorem Biura Partycypacji Społecznej Katarzyną Szymczak-Pomianowską.

Urzędnicy chcieli, by ta edycja Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego była „zielona”. Liczyli na przewagę projektów dotyczących środowiska. Udało się?

Jeszcze nie jest za późno, żeby zabrać się za pisanie wniosków do WBO, przekonuje dyrektor Szymczak-Pomianowska. Zwłaszcza jeżeli wniosek to pomysł grupy mieszkańców.

Jest szansa, że w tej edycji WBO pojawią się ciekawe wnioski z osiedli, które do tej pory bardzo słabo radziły sobie z budżetem obywatelskim. Mogą w tym pomóc przeprowadzone tam pilotażowo tzw. laboratoria partycypacji.

Zgłoszenia kończą się w najbliższy piątek (17.02.) o północy. Do tego czasu można wysłać wniosek przez internet, pocztą albo kurierem. Można też zanieść je osobiście na piśmie w godzinach urzędowania biura w magistracie przy ul. Zapolskiej. Lepiej jednak skorzystać z sieci. To wygodniejsze dla składających wniosek, dla urzędników, którzy będą go weryfikować i dla mieszkańców odwiedzających stronę www budżetu obywatelskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj