Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

W weekend rusza ostatni etap remontu torowiska w centrum Wrocławia

Facebook

Od niedzieli, 22 maja, zacznie się remont torowiska od pl. Orląt Lwowskich do placu Jana Pawła II. Tramwaje i autobusy będą kursowały zmienioną trasą. Na nową organizację ruchu muszą przygotować się też kierowcy.

Materiały prasowe/MPK

W niedzielę 22 maja zmieni się organizacja ruchu w rejonie remontowanego torowiska od pl. Orląt Lwowskich do placu Jana Pawła II. Z utrudnieniami muszą się liczyć zarówno kierowcy jak i pasażerowie komunikacji publicznej.

Od niedzieli, 22 maja kierowcy jadący od strony pl. Orląt Lwowskich będą mieli do dyspozycji dwa pasy – tymczasowo zlikwidowany zostanie pas do skrętu w lewo. Zostaną dwa pasy na wprost, a z jednego z nich możliwy będzie skręt w lewo, w ul. Legnicką.

Uruchomiony zostanie również objazd wspomagający: Podwale – Zelwerowicza – Sokolnicza – Orląt Lwowskich – Nabycińska – Legnicka.

Od niedzieli z powodu remontu torowiska swoje trasy zmienią linie tramwajowe nr 31 i 32. Pojadą objazdem w obu kierunkach od placu Orląt Lwowskich przez ulicę Marchijską, Śrubową i Złotoryjską do ulicy Legnickiej, z pominięciem przystanków:

  • Jana Pawła II
  • Młodych Techników
  • Strzegomski (Muzeum Współczesne)

Z kolei  na stałe trasy wrócą autobusy linii 102 i 103. Autobusy linii 109 będą kończyły i rozpoczynały kursy na przystanku „pl. Solidarności”. Zmieni się również kursowanie linii autobusowej nr 250.

Prace w tym miejscu mają potrwać ok. 6-8 tygodni.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj