Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

W związku z uruchomieniem trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór zmieni się organizacja komunikacji miejskiej

Facebook

Pojawią się dwie nowe linie, osiem zmieni swoje trasy, a 13 pozostanie bez zmian.

/materiały prasowe/ Bartosz Chochołowski/

Zmiany zostaną wprowadzone po uruchomieni nowej trasy, które zaplanowano na 3 września.

Trasa Autobusowo-Tramwajowa na Nowy Dwór ma swój początek przy Dworcu Świebodzkim. Biegnie ulicami Marchijską, Robotniczą, Strzegomską aż do ul. Rogowskiej i pętli przy przystanku kolejowym Wrocław-Nowy Dwór.

Nowością są linie numer 13 oraz 22. Linia 13 połączy nową pętlę Wrocław Nowy Dwór (P+R) z pętlą Stadion Olimpijski na Wielkiej Wyspie. Z TAT-u przez ul. Śrubową będzie można dotrzeć do Legnickiej, a dalej przez pl. Jana Pawła, Dominikański, Grunwaldzki do Stadionu Olimpijskiego. Droga do centrum z Nowego Dworu ma zająć około 20 minut.

Linia 22 kursować będzie w relacji Tarnogaj–Pilczyce. Przejeżdżać będzie przez Dworzec Główny, pl. Jana Pawła II i obok Centrum Obsługi Mieszkańca w Galerii Handlowej Magnolia.

Na Nowy Dwór jeździć będzie też linia 23 – w relacji Nowy Dwór – Kowale. Połączy następujące węzły przesiadkowe: pl. Orląt Lwowskich, Arkady (Capitol), Dworzec Główny, Galeria Dominikańska, pl. Bema, Nowowiejska i Kromera. Na nowych przystankach na trasie autobusowo-tramwajowej  tramwaj pojawiać się będzie co 6 minut.

/fot: materiały prasowe/

fot: materiały prasowe

Jak czytamy w komunikacie przesłanym przez magistrat, to nie jest ostateczny układ tras.

Ze względu na prowadzone lub zaplanowane remonty, 3 września niektóre tramwaje pojadą dalej trasą zastępczą. Trwać będzie bowiem remont ul. Pomorskiej i pl. Staszica, rozpocznie się także remont torów na skrzyżowaniu na wysokości przystanku Arkady (Capitol), torowiska na ul Powstańców Śląskich – m.in. te inwestycje spowodują, że wprowadzony od 3 września przebieg linii będzie miał jeszcze korekty związane z czasowymi objazdami.

Co z biletami okresowymi?

Pasażerowie posiadający ważny bilet okresowy imienny na dwie linie mogą podróżować zarówno wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie, na jakiej kursowała dana linia przed wprowadzeniem zmiany, jak i wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie, na jakiej kursuje dana linia po wprowadzeniu zmiany

tłumaczy Aleksander Łoś wicedyrektor wydziału.

Jest też możliwość zwrotu niektórych biletów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj