Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wakacje z MPK Wrocław. Najmłodsi poznają „od kuchni” tramwajową i autobusową zajezdnię

Facebook

Spotkania przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-12 lat, odbywać się będą na zajezdni autobusowej przy ulicy Obornickiej, a także na zajezdni tramwajowej przy ulicy Słowiańskiej.

/fot. fb. MPK Wrocław/

Zwiedzanie zajezdni autobusowej przy ulicy Obornickiej 131 odbędzie się: 26.07, 27.07 i 04.08. W godzinach 9-11 oraz 11-13.

Podczas wycieczki po zajezdni, uczestnicy poznają kulisy pracy kierowcy, odwiedzą dyspozytornie i salę kierowców, wezmą udział w specjalnym przejeździe autobusem przez stację paliw, halę pozjazdową, myjnię (wraz z prezentacją procesu automatycznego mycia autobusu od wewnątrz pojazdu) oraz dowiedzą się, na czym polega obsługa techniczna i przygotowanie autobusu. Ponadto dzieci poznają historię zabytkowych autobusów – Jelcza 043 zwanego „Ogórkiem” oraz Ikarusa. Będą także mogły wejść do środka i zrobić zdjęcie za kierownicą pojazdu.

Z kolei wycieczka po zajezdni tramwajowej „Ołbin” przy ul. Słowiańskiej 16 odbędzie się: 24.07, 25.07, 01.08 oraz 02.08. Zwiedzanie odbędzie się tak jak w przypadku zajezdni autobusowej, w dwóch turach – w godzinach: 10:00-11:30 oraz 11:30-13:30.

Uczestnicząc w wydarzeniu, dzieci będą mogły poznać historię zajezdni oraz wiele ciekawych informacji o infrastrukturze obiektu czy tramwajowym taborze. Uczestnicy zwiedzą tramwaj, usiądą w kabinie motorniczego, zrobią sobie zdjęcia, a także dowiedzą się, jak działa zwrotnica i będą mogli przełożyć ją kluczem z pomocą przewodnika. Poza tym zaprezentowany zostanie im sprzęt Pogotowia Dźwigowego oraz historyczne tramwaje. Na koniec dzieci zawitają w dyspozytorni i sali motorniczych, gdzie dowiedzą się, na czym polega praca dyspozytora i jak rozpoczyna się dzień pracy motorniczego, zanim wyruszy w trasę.

Zapisy na wydarzenie odbywają się drogą mailową pod adresem:

  • wakacje2023@mpk.wroc.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj