Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wałbrzych rozpoczyna walkę z otyłością. Ruszają bezpłatne zajęcia dla dzieci

Facebook

W Wałbrzychu ruszają bezpłatne, ogólnorozwojowe zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Program "Fit jest git" to także specjalne spotkania dla rodziców dotyczące zdrowej diety. Inicjatorzy akcji chcą w ten sposób walczyć z otyłością wśród dzieci, ale także z negatywnymi efektami zdalnego nauczania. Pedagodzy przyznają, że uczniowie dość często nie potrafią wykonać prostych ćwiczeń.

/zdjęcie ilustracyjne/pixabay

Program wystartuje 13 marca. Zapisy trwają na oficjalnej stronie miasta. Zajęcia zaplanowano dwa razy w tygodniu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym numer 5 w Wałbrzychu.

Mamy dzieci. Widzimy, co się dzieje w szkołach. Znamy rodziców. Wiemy, jaki jest problem z nadwagą i otyłością. Nie ma takiego programu w Wałbrzychu. Chcemy wyjść naprzeciw wymaganiom

– mówi Jarosław Piotrowski z Wałbrzyskiego Centrum Treningów Personalnych.

Trenerzy przyznają, że problem dotyczy nie tylko otyłości, ale także sprawności fizycznej dzieci. Te dość często mają kłopot z prostymi ćwiczeniami, jak na przykład przysiady. Męczą się szybko przy krótkim biegu. To może być efekt trwającego w czasie pandemii nauczania zdalnego, gdy dzieci spędzały czas głównie przed komputerami.

Inicjatorzy akcji przyznają, że dzieci dość łatwo można namówić do ruchu. Coraz większym problemem jest namówienie rodziców na dowożenie dzieci na zajęcia czy dbanie o odpowiednią dietę.

Chcielibyśmy tym programem zapoczątkować dyskusję na temat nawyków żywieniowych, jakie preferują nasze dzieci, młodzi mieszkańcy Wałbrzycha. Chcielibyśmy rozpocząć także dyskusję o problemie nadwagi. Pamiętajmy, że to co złe, jeżeli chodzi o nadwagę dzieci i młodzieży, tak naprawdę procentuje w życiu dorosłym różnego rodzaju schorzeniami

– przyznaje Sylwia Bielawska, wiceprezydent Wałbrzycha.

Organizatorzy akcji chcą zachęcić dzieci także do odstawienia słodzonych napojów na rzecz wody. Raz w miesiącu o tym, jak wprowadzać prawidłową dietę i jak powinna ona wyglądać będą rozmawiać z rodzicami.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 czerwca 2023