Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wnioski o rodzinny kapitał opiekuńczy oraz dofinansowanie do żłobka dostępne już na mZUS

Facebook

Już nie tylko 500+ i wyprawka szkolna. Aplikacja mobilna mZUS, właśnie została rozbudowana. Od dzisiaj można także składać wnioski o rodzinny kapitał opiekuńczy (RKO) oraz dofinansowanie do żłobka.

Aplikacja mZUS dla rodziców została po raz pierwszy udostępniona 14 listopada 2022 roku. Można jej używać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Jest do pobrania bezpłatnie ze sklepów Google Play i App Store. Dotychczas klienci ZUS pobrali ją na 100 tys. urządzeń mobilnych.

Rodzice i opiekunowie polubili naszą aplikacje, gdy przekonali się, że złożenie wniosku o 500+ przy pomocy mZUS trwa zaledwie kilka minut. Teraz korzystając ze smartfonu czy tabletu mogą ubiegać się także o wypłaty z pozostałych programów. Wystarczy zaktualizować aplikację

– mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Rzeczniczka wyjaśnia, że nowa wersja oprogramowania została rozszerzona o wnioski dotyczące dofinansowania opłaty za pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym. A także u dziennego opiekuna (tzw. żłobkowe) oraz rodzinnego kapitału opiekuńczego (RKO).

Co daje aplikacja?

Aplikacja pozwala na złożenie wniosku przez całą dobę niezależnie od godzin otwarcia urzędu. A także na utworzenie nowego wniosku na podstawie poprzedniego, jeśli tak był składany przez aplikację mZUS lub bezpośrednio Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Dzięki temu większość informacji uzupełnia się automatycznie. Jeśli dane uległy zmianie, przed wysłaniem można je edytować.

Aplikacja mZUS pozwala także nawiązać telefoniczny kontakt z infolinią ZUS (COT), przejść do strony, która umożliwia rezerwację e-wizyty w ZUS, odczytać wiadomości, które pojawiły się na indywidualnym profilu na PUE, czy otrzymać powiadomienia, które przypomną na przykład o możliwości składania wniosków na nowy okres świadczeniowy.

Jak aktywować aplikację?

Przede wszystkim należy powiązać ją ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Proces aktywacji i powiązania aplikacji z profilem PUE został opisany krok po kroku na początkowych ekranach startowych aplikacji. Bez posiadania profilu na PUE nie można korzystać z aplikacji.

Liczba zarejestrowanych profili na PUE ZUS przekroczyła 11,3 miliona.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023