Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

WOW: czekają na raport oddziaływania na środowisko

Facebook

Południowy odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia prowadzący z Żernik Wrocławskich do Bielan Wrocławskich będzie wybudowany, ale dopiero po… kontroli środowiskowej. Ta ma być przeprowadzona do końca roku.

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał postanowienie o konieczności sporządzenia raportu oddziaływania na środowisko. Co oznacza, że Dolnośląska Służba Dróg i Kolei musi przeprowadzić badania wpływu nowej inwestycji na rośliny i zwierzęta, jakie żyją w tym obszarze, a także przeprowadzić konsultacje społeczne.

Przypomnijmy – przeciwko nowej inwestycji od lat protestują mieszkańcy wsi Wysoka, przez którą ma przechodzić ten fragment obwodnicy. Władze województwa deklarują, że badania środowiska zostały przeprowadzone, jednak tylko tzw. wariantu podstawowego trasy, czyli tego, który przechodzi przez Wysoką. Projekt przewiduje co najmniej dwa inne warianty. Dla nich również trzeba przeprowadzić badania. I dopiero wtedy będzie można przystąpić do dalszej budowy. Południowy odcinek drogi – według planów urzędu marszałkowskiego – ma być gotowy do 2020 roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 czerwca 2023