Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wrocławianie znów mogą korzystać z elektrycznych rowerów miejskich

Facebook

Na ulice Wrocławia ponownie wyjechały rowery elektryczne od Nextbike. Te żółte jednoślady wracają po przerwie, aby uzupełnić funkcjonujący system Wrocławskiego Roweru Miejskiego.

Rowery elektryczne wróciły na ulice Wrocławia/Nextbike Polska /

„Tegoroczny sezon rowerowy ruszył pełną parą – obserwujemy, że w wielu miastach w Polsce padają kolejne rekordy wypożyczeń. Wrocławianki i wrocławianie nie pozostają w tyle – tylko w tym roku skorzystali z rowerów miejskich już ponad 650 tysięcy razy, zbliżony wynik udało się osiągnąć dopiero w połowie czerwca zeszłego roku, a warto przypomnieć, że ostatni sezon był rekordowym od początku istnienia WRM i zakończył się wynikiem ponad 2 milionów wypożyczeń rowerów” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, Prezes Nextbike Polska.

„Przed nami najgorętszy okres lata, gdzie zainteresowanie rowerami jeszcze wzrasta” – dlatego zdecydowaliśmy się ponownie udostępnić nasze elektryki, które w zeszłym roku okazały się strzałem w dziesiątkę – dodaje.

Wynajem elektryków pozostaje bez zmian – wystarczy aplikacja Nextbike lub WRM i aktywne konto rowerowe. System jest w pełni zintegrowany z Wrocławskim Rowerem Miejskim. Cena przejazdu liczona jest od startu wypożyczenia i wynosi 49 gr za każdą rozpoczętą minutę. Jednoślady należy zwracać przy stacjach WRM. Za pozostawianie ich poza stacją naliczana jest dodatkowa opłata w wysokości 5 zł.

Flota 100 rowerów wspomaganych elektrycznie została uruchomiona w zeszłym roku z okazji dziesięciolecia systemu WRM. Jednoślady te przejechały ponad 100 tysięcy kilometrów.

Jak podkreśla Next Bike Polska, jazda rowerem elektrycznym to czysta przyjemność –  wspomaganie jazdy uruchamiane jest automatycznie i wspiera kierującego do prędkości 25 km/h. Naładowana bateria pozwala na dziesiątki kilometrów jazdy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 marca 2023